El. ME: Słaby dzień polskich młodzieżówek

23 mar 2019, 21:13

To nie był udany dzień dla polskich młodzieżowych reprezentacji w eliminacjach do mistrzostw Europy do lat 17 i 19. Młodsi Polacy ulegli w drugim meczu fazy Elite Round Portugalii, z kolei dwa lata starsi “Biało-czerwoni” niespodziewanie przegrali z Izraelem.

Jako pierwsi na boisko wybiegli kadrowicze z rocznika 2002. Po pechowej porażce z Rosją 2:3 Polacy potrzebowali zwycięstwa by nadal liczyć się w walce o Euro. Niestety tym razem lepsi okazali się Portugalczycy, którzy już po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Bramki dla ekipy z Półwyspu Iberyjskiego zdobywali odpowiednio w 10. i 29. minucie Brazao i Sousa. W drugiej części gry co prawda kontaktową bramkę dla naszej drużyny zdobył Nicola Zalewski, ale to było wszystko na co dzisiaj było stać Polaków. Pożegnalny mecz ekipa do lat 17 zagra za trzy dni z gospodarzami turnieju – Szkocją/

Polska 1-2 Portugalia
Nicola Zalewski 79 – Pedro Brazão 10, Gerson Sousa 29

Nieco później do boju stanęli zawodnicy do lat 19, którzy liczyli na dobry wynik szczególnie po pierwszym meczu, kiedy to niespodziewanie zremisowali bezbramkowo z Francją. Tym razem rywal wydawał się być słabszy, ponieważ “Biało-czerwoni” mierzyli się z Izraelem. Oczekiwania niestety nie zostały sprostane, a Polacy ulegli 0:1 po bramce w 90. minucie Edena Kartzeva. W ostatnim meczu grupowym nasi piłkarze zmierzą się ze Szwajcarią, która dziś uległa Francji 2:3 i straciła szanse na awans.

Polska 0-1 Izrael