Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 El. ME: Sytuacja w polskiej grupie

El. ME: Sytuacja w polskiej grupie

0
Foto: sclate.com

Reprezentacja Polski dzięki zwycięstwu 3:0 nad Łotwą w meczu eliminacji ME znajduje się o krok od zapewnienia sobie awansu na przyszłoroczną imprezę. Natomiast walka o drugie miejsce również premiowane bezpośrednim awansem będzie się toczyła najprawdopodobniej do końca eliminacji.

Po dzisiejszych spotkania sytuacja w grupie prezentuje się następująco (kolejno pozycja, kraj, liczba punktów):

  1. POLSKA 16
  2. Austria 13
  3. Macedonia Północna 11
  4. Słowenia 11
  5. Izrael 8
  6. Łotwa 0

Jeśli Polska zwycięży w najbliższym meczu z Macedonią Północną, niezależnie od innych rezultatów w grupie, będziemy mogli cieszyć się z upragnionego awansu na Euro 2020.

Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że drugie miejsce rozstrzygnie się między Austrią, Macedonią Północną i Słowenią. Izrael traci już 5 punktów do drugiej pozycji, a ponadto ma jeszcze przed sobą mecz z liderem grupy Polską, co oznacza, że trudno będzie mu zniwelować poniesione dotąd straty. Poza Biało-Czerwonymi najbliżsi gry na przyszłorocznych mistrzostwach są Austriacy. W przypadku triumfu Polski nad Macedonią Północną i wygranej Austrii nad Słowenią w nadchodzącej kolejce ekipa Davida Alaby uzyska 5 punktów przewagi nad trzecią drużyną w grupie. Wtedy to tylko kataklizm odbierze jej awans, ponieważ w ostatniej kolejce Austriacy mierzą się ze zdecydowanie najsłabszą w grupie Łotwą. http://credit-n.ru/offers-zaim/online-zaym-na-kartu-payps.html

Komentarze