Strona główna Piłka nożna El. ME U-17: Dramatyczna porażka młodych Polaków

El. ME U-17: Dramatyczna porażka młodych Polaków

0
Foto: jagiellonia.pl

Niestety, reprezentacja Polski do lat 17 źle rozpoczęła drugą fazę eliminacji do mistrzostw Europy. “Biało-czerwoni” w swoim pierwszym meczu elite round ulegli po dramatycznym meczu rówieśnikom z Rosji 2:3…

Polacy fantastycznie rozpoczęli mecz, bo już w 4. minucie prowadzenie dał nam 16-letni zawodnik GKS-u Tychy – Jan Biegański. Rosjanie nie załamali się i odrobili straty już w 17. minucie za sprawą Isłama Gubżokowa. Co prawda młodzi Polacy zdołali jeszcze raz objąć prowadzenie po golu Filipa Marchwińskiego, ale niestety ten sam zawodnik w samej końcówce pierwszej połowy zobaczył czerwoną kartkę i bardzo skomplikował grę polskiej reprezentacji w drugiej części gry.

Już w 50. minucie nasi wschodni sąsiedzi wyrównali po bramce Olega Oznobichina, a na niecały kwadrans przed końcem meczu decydujący cios wyprowadził Jegor Szapowałow dając tym samym ważny triumf Rosjanom.

Polaków w turnieju rozgrywanym w Szkocji czekają jeszcze dwa mecze. 23 marca zagramy z Portugalią, a trzy dni później z gospodarzami imprezy. Do finałów mistrzostw Europy awansują zwycięzcy grup i siedem najlepszych drużyn z drugich miejsc.

Polska 2-3 Rosja
Mikołaj Biegański 4, Filip Marchwiński 39 – Isłam Gubżokow 17, Oleg Oznobichin 50, Jegor Szapowałow 78

Komentarze