El. ME U19: Polacy wysoko przegrywają z Rosją

Aktualizacja: 19 sty 2023, 09:27
19 lis 2019, 16:41

Wysoka porażka, czerwona kartka i zamknięte drzwi do awansu na młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-19. Polacy przegrali aż 0:4 mimo bardzo dobrego początku spotkania.

Podopieczni Bartłomieja Zalewskiego zajmowali drugie miejsce w swojej grupie i do awansu wystarczył im remis z reprezentacją Rosji U-19. Niestety mimo wielu okazji na początku spotkania Polacy nie potrafili umieścić piłki w siatce. Rosja natomiast po niemrawym początku zdobyła w pierwszej połowie dwie bramki. W drugiej połowie Biało-Czerwoni rzucili się do odrabiania strat, jednak to Rosjanie wykorzystali swoje okazje i strzelili kolejne dwa gole. Na domiar złego, po drugiej żółtej kartce, boisko musiał opuścić Marcel Wędrychowski.

Dla reprezentacji U-19 to fatalne zakończenie turnieju oznacza, że nie znajdą się w fazie Elite i nie zawalczą o siedem miejsc na Euro w Irlandii Północnej.

Awans do II rundy eliminacyjnej wywalczyły z “polskiej” grupy Walia i Rosja.