EL. ME U21: Bułgaria triumfuje! Polska straciła szansę na objęcie prowadzenia w grupie

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:10
15 lis 2019, 19:30

Zespół Michniewicza nie spełnił oczekiwań i przegrał na wyjeździe 3:0 z Bułgarią. Kadra U21 do Sofii przyleciała jako faworyt grupy. Słaba gra w ofensywie i czerwona kartka w drugiej połowie przekreśliły jakiekolwiek szansę na korzystny rezultat.

Początek meczu dawał nadzieję na kolejne dobre spotkanie w wykonaniu polskich piłkarzy. Przez większość pierwszej połowy mecz był wyrównany i wymagał od zawodników wiele wysiłku. Obie ekipy starały się zagrozić bramce przeciwnika. To dzieło udało się Bułgarom. W 40 minucie. na listę strzelców wpisał się Yordanov, który wykorzystał podanie Ivanova.

Do szatni podopieczni Michniewicza zeszli ze spuszczonymi głowami. Dobre wyniki w eliminacjach zwiastowały na całkiem inny przebieg spotkania.

Polacy fatalnie rozpoczęli drugą część rywalizacji. Już w 51 minucie. do siatki trafił Ivanov. Rozpędzeni gospodarze grali jak natchnieni. Polscy piłkarze mieli problem z kreowaniem akcji ofensywnych. Wyglądali na zagubionych i zrezygnowanych. W 61 minucie. wynik spotkania 3:0 ustalił Ivanov. To był zdecydowanie mecz bułgarskiego skrzydłowego, który został zawodnikiem spotkania.

Brak utrzymania nerwów na wodzy dawał się we znaki. Czerwoną kartką w 68 minucie. został ukarany pomocnik Lechii Gdańsk, Karol Fila.

Kamil Grabara wziął na swoje barki ciężar dzisiejszego starcia. W całym meczu miał sporo pracy. Łącznie gospodarze oddali 7 groźnych strzałów.

Bułgaria 3-0 Polska

Składy:

Bułgaria: Naumow – Turicow, Christow, Christow, Laskow – Iwanow (84. Rusew), Najdenow (90. Gawriłow), Antow, Kotew (90. Jankow), Jordanow (90. Kowaczew) – Krystew (76. Minczew)

Polska: Grabara – Gumny, Walukiewicz, Sobociński, Pestka – Listkowski (46. Płacheta), Fila, Ambrosiewicz (46. Kowalczyk), Bogusz (68. Bida), Jóźwiak (74. Lusiusz) – Klimala (74. Slisz)