El. ME U21: Polska pokonała Serbię! Świetny mecz podopiecznych Michniewicza!

Aktualizacja: 1 lut 2023, 09:19
15 paź 2019, 20:05

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała dziś na stadionie Widzewa Łódź reprezentację Serbii (1:0) w ramach 4. kolejki eliminacji Mistrzostw Europy U21. Decydującą bramkę zdobył gracz Leeds United, Mateusz Bogusz.

W pierwszych kilkunastu minutach rywalizacji oglądaliśmy wyrównaną grę. Obie reprezentacje starały się “wybadać” rywala podejmując niewielkie ryzyko. Podopieczni Czesława Michniewicza, którzy ostatnio zremisowali z Rosją 2:2, pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 23. minucie. Po dośrodkowaniu z lewej strony Kamila Jóźwiaka, do sytuacji strzeleckiej doszedł Patryk Klimala, jednak nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Niedługo później napastnik Jagiellonii ponownie po zagraniu od Jóźwiaka znalazł się w sytuacji sam na sam z Iliciem, ale serbski golkiper popisał się skuteczną interwencją. Nieco szczęścia Klimali zabrakło również w końcówce pierwszej połowy, bowiem po uwolnieniu się spod opieki defensorów gości uderzył wprost w słupek. Mimo nieskuteczności 21-latek zasługiwał jednak na słowa pochwały za swoją postawę w pierwszych 45 minutach.

Na początku drugiej odsłony meczu kilka okazji do zdobycia bramki mieli Serbowie, ale za każdym razem czujny między słupkami był Kamil Grabara. Przewaga przeciwników nie trwała jednak zbyt długo, bowiem z czasem to Biało-Czerwoni ponownie przejęli inicjatywę w meczu. Nieustający atak podopiecznych Michniewicza zwiastował, że niebawem padnie bramka na stadionie w Łodzi. W 66. minucie kapitalnym dośrodkowaniem w pole karne wprost na głowę Listkowskiego popisał się Dziczek, ale strzał zawodnika Pogoni Szczecin zdołał obronić Ilicić. Serbski bramkarz niewiele do powiedzenia miał jednak w 79. minucie, kiedy po podaniu Klimali piłkę do siatki z bliska skierował Mateusz Bogusz, wyprowadzając Polskę na prowadzenie. Zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym wyciągnęli wnioski po meczu z Rosją w Jekaterynburgu i tym razem korzystny wynik udało się utrzymać do samego końca rywalizacji. Tym samym Polska umocniła się na prowadzeniu w tabeli grupy “E” eliminacji do Mistrzostw Europy U21 w 2021 roku. Po czterech kolejkach na koncie mamy już 10 punktów, o dwa oczka wyprzedzając Rosję oraz o pięć Bułgarię.

Polska U21 1:0 Serbia U21
79. Bogusz

Polska: Grabara – Listkowski, Sobociński, Walukiewicz, Gumny, Pestka, Fila, Dziczek, Bogusz, Klimala, Jóźwiak

Serbia: B. Ilić – Nisić, Masović, Pavlović, Kamenović, I. Ilić, Petrović, L. Ilić, Adzić, Joveljić, Stuparević