EL. MME: Reprezentacja U-17 przegrała z Hiszpanią

30 paź 2015, 18:58

Polska drużyna U-17 przegrała w ostatnim meczu I grupy z rówieśnikami z Hiszpanii 2:1 w ramach Eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Polacy bardzo dobrze weszli w ten mecz. W 8. minucie prowadzenie biało-czerwonym dał Przemysław Macierzyński, który łącznie w trzech spotkaniach grupowych zdobył 4 bramki. Potem do głosu doszli Hiszpanie, którzy za sprawą Morlanesa doprowadzili do wyrównania. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Polacy, którzy w pierwszych minutach dzielnie walczyli i zdobyli bramkę w drugiej części dali się rozpędzić rywalom i to doprowadziło do utraty kolejnej bramki w 53. minucie. Autorem tego trafienia okazał się ponownie Morlanes i Polacy przegrywali już 2:1. Do końca meczu nie udało się już nawiązać walki i ostatecznie to Hiszpanie okazali się lepsi.

Polacy mimo tej porażki awansowali do II grupy Eliminacji z drugiego miejsca z dorobkiem sześciu punktów. Za plecami zostawili reprezentantów Łotwy i Andory z którymi biało-czerwoni wcześniej wygrali.

Hiszpania U-17 – Polska U-17  2:1 (1:1)