el.mME w futsalu: Polacy przypieczętowali z Francuzami historyczny triumf!

5 kwi 2019, 12:55

Reprezentacja Polski w futsalu U-19 po zwycięstwie w meczu otwarcia z Finlandią (3:1) i zwycięstwie w drugim spotkaniu z Kazachstanem (5:1) w decydującym o awansie do mistrzostw Europy spotkaniu pokonała Francję 2:1!

Polacy jako pierwsi wyszli na prowadzenie w 15.minucie po bramce Pawła Lisińskiego. Rywale odpowiedzieli trafieniem Ibrahima Niakate w 30.minucie. Taki rezultat z powodu większej ilości bramek na “plusie” promował naszych młodych zawodników, którzy za sprawą Tomasza Palonka w 35.minucie po raz drugi wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania i mogli cieszyć się z awansu na pierwsze młodzieżowe mistrzostwa Europy, które rozgrywane będą w Rydze!

Francja – Polska 1:2

Bramki: Ibrahima Niakate (30) – Paweł Lisiński (15), Tomasz Palonek (35).

Żółta kartka: Mateusz Prokop.

Sędziowali: Marjan Mladenovski (Macedonia Północna) i Igor Puzović (Bośnia i Hercegowina).

Francja: Steeven Carron, André Domingues – Sofiane Alla, Hugo Lambert, Jerome Pasquier, Valentin Fuss – Anatole Melaine, Haoues Betgha, Mamadou Toure, Malcom Perian, Ibrahima Niakate, Amaury Delbergue.

Polska: Krzysztof Iwanek, Patryk Puzio – Mateusz Prokop, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Tomasz Palonek – Konrad Jekiełek, Michał Groń, Jakub Konon, Bartosz Borowik, Paweł Lisiński, Paweł Piór.