El. ME: Polacy remisują z mistrzami Europy i awansują do barażów!

12 kwi 2017, 02:01

Rzeczy niebywałej dokonali reprezentanci Polski w futsalu. Biało-czerwoni, którym niewielu dawało szanse na walkę o udział w mistrzostwach Europy, zremisowali w ostatnim meczu eliminacyjnym z Hiszpanią, co zapewniło im udział w barażach o awans na turniej finałowy.

Niewiele zapowiadało tak korzystny dla Polaków rezultat. Już w 3. minucie Bebe dał aktualnym mistrzom Europy prowadzenie i nasi rodacy zmuszeni byli zaatakować, gdyż tylko remis lub zwycięstwo przedłużały ich nadzieje na udział w ME. Nieskuteczność Hiszpanów została wykorzystana w 18. minucie przez Marcina Mikołajewicza, który wyrównał stan rywalizacji. Mimo licznych okazji w drugiej odsłonie spotkania, gościom nie udało się już trafić do siatki, mimo że we wcześniejszych dwóch starciach uczynili to aż 13-krotnie. Hiszpanie wygrali w grupie E, natomiast Polacy zajęli trzecie miejsce i jako najlepsza drużyna z najniższego stopnia podium wszystkich grup eliminacyjnych, zapewnili sobie udział w barażach o awans.

Baraże o awans zostaną rozegrane w dniach 10-13 i 24-27 września. Finały mistrzostw Europy odbędą się natomiast na przełomie stycznia i lutego 2018 roku w halach Słowenii.

Polska – Hiszpania 1:1 (1:1)
Mikołajewicz 18 – Bebe 3

Polska: Kałuża, Widuch – Mikołajewicz, Lutecki, Kriezel, Kubik, Biel, Elsner, Gładczak, Mizgajski, Solecki, Franz, Pawicki