El. ME U-17: Młode Polki gromią po raz drugi!

10 paź 2016, 17:06

Reprezentantki Polski w piłce nożnej do lat 17 kapitalnie rozpoczęły eliminacje do młodzieżowych mistrzostw Europy. Po pogromie w pierwszym meczu i zwycięstwie 7:0 nad Estonkami, tym razem w świetnym stylu pokonały Azerki 4:0!

Nasze młode zawodniczki rozpoczęły kanonadę bramkową już w 1. minucie za sprawą Pauliny Filipczak. Ta sama zawodniczka podwyższyła wynik spotkania w 9. minucie. W 17. minucie mieliśmy już 3:0, a strzelczynią gola tym razem została Alexis Legowski. Azerki jeszcze w pierwszej połowie dobiła 14-letnia(!) Alicja Materek, pewnie wykonując rzut karny i ustalając wynik spotkania na 4:0.

Polki w grupie 3. czeka jeszcze jeden pojedynek. 13. października zmierzą się z Węgierkami, które po dwóch meczach również mają komplet punktów. Do kolejnej fazy eliminacji awansują jednak dwie ekipy zatem i Polki i Węgierki są już pewne udziału w drugiej fazie.