El. ME U-21: Dwie bramki Kownackiego i niespodzianka w Łodzi!

6 paź 2017, 19:53

Reprezentacja Polski w swoim drugim spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy zaledwie zremisowała w Łodzi Finlandią 3:3.

Spotkanie rozpoczęło się idealnie dla podopiecznych Czesława Michniewicza, których już w siódmej minucie na prowadzenie wyprowadził Dawid Kownacki. Niestety radość polskich zawodników trwała zaledwie 60 sekund. Hostikka zakręcił polskimi obrońcami zagrał płasko na piąty metr, a tam do piłki doszedł Dahlstrom i pokonał Drągowskiego.

W dwudziestej minucie Kownacki przedarł się przed pole karne i zagrał do Kapustki jednak jego strzał obroniony został przez Uusitalp. Pomimo optycznej przewagi do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa mogła rozpocząć się kapitalnie dla “Biało-Czerwonych”. Zaledwie cztery minuty od wznowienia gry Żurkowski zagrał do Michalaka, który znalazł się w sytuacji sam na sam jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce. W 61. minucie goście za sprawą Kairinena wyszli na prowadzenie. Młodzieżowy reprezentant Finlandii przyjął piłkę na około 20 metrze i uderzył w samo okienko nie dając najmniejszych szans na interwencję Drągowskiemu. W 67.minucie Kapustka zagrał do Michalaka, który zagrał wzdłuż bramki do Tomczyka, a ten umieścił piłkę w siatce doprowadzając do remisu. Po zdobyciu bramki Polacy nie spoczęli na laurach i ruszyli do ataku czego efektem był rzut karny podyktowany za faul na Michalaku. “11” na bramkę zamienił Dawid Kownacki. Gdy wydawało się, że mamy wszystko pod kontrola na kwadrans przed zakończeniem spotkania do remisu doprowadził Jensen, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza Fiorentiny. W 82.minucie Tomczyk uderzał na bramkę rywali jednak z dobrej strony po raz kolejny popisał się bramkarz gości.

Po dwóch kolejkach reprezentacja Polski ma na koncie 4 punkty (w pierwszym meczu zwycięstwo z Gruzją 3:0)

Kolejne spotkanie podopieczni Michniewicza rozegrają już we wtorek z Litwą.

Polska 3-3 Finlandia