eLE: Klub Polaka remisuje z Lille

28 lip 2016, 20:54

Azerskie FK Qabala Dawida Pietrzkiewicza zremisowało na wyjeździe z francuskim Lille 1:1 (0:1) w pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania był zespół z Francji. W 13.minucie dość zaskakująco na prowadzenie wyszedł zespół Qabala. Świetne dośrodkowanie Niki Kvekveskiri wykorzystał Ukrainiec Vitalij Vernydub. W dalszej części gry to francuski zespół groźniej atakował jednak zabrakło skuteczności i do przerwy to zespół z Azerbejdżanu prowadził 1:0.

W drugiej połowie do jeszcze bardziej zdecydowanych ataków rzuciło się Lille. Już w 47.minucie do wyrównania doprowadził Mendes, który dobił strzał jednego z kolegów. Kolejne minuty to wciąż przewaga francuskiej drużyny. Jednak pomimo kilku świetnych okazji piłkarzom Lille nie udało się strzelić drugiej bramki i wynik już się nie zmienił. Rewanż już za tydzień w Azerbejdżanie.

Dawid Pietrzkiewicz cały mecz przesiedział na ławce Qabala. Mecz miał jeszcze jeden polski epizod a mianowicie sędzią głównym tego spotkania był Daniel Stefański, który poprowadził spotkanie bez większych błędów.

Lille – FK Qabala 1:1 (0:1)