eLE: Starzyński nie trafia z karnego. Zagłębie przegrywa z SonderjyskE

28 lip 2016, 20:54

Zagłębie Lubin po słabej pierwszej połowie i dużo lepszej drugiej przegrało z duńskim SonderjyskE 1:2 (1:2) w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europy. Miedziowi mieli szanse na lepszy rezultat, ale rzutu karnego nie wykorzystał Starzyński.

Początek pierwszej połowy zdominowany został przez niemrawe ataki z obu stron, które były skutecznie niwelowane przez obrońców. Po kwadransie gry goście zaczęli szybciej rozgrywać co przyniosło efekt w postaci gola. W 19. minucie Bechman podał w pole karne, w którym stał Kroon, a ten uderzył z pierwszej piłki i trafił do siatki. Po straconej bramce Zagłębie ruszyło do ataku grając dużo odważniej. Najpierw strzał Krzysztofa Piątka trafił w boczną siatkę, a w 33. minucie Vlasko groźną próbą postraszył gości, ale Skender wybił piłkę na rzut rożny.

Kilka minut później sytuacja Zagłębia skomplikowała się. Mocnym wrzutem z autu w pole karne obsłużony został Dal Hende, który głową pokonał Martina Polacka. W doliczonym czasie gry bramkę do szatni strzelili gospodarze. Janoszka wykorzystał zamieszanie w polu karnym i wpakował piłkę do siatki.

Piotr Stokowiec wprowadził na boisko Filipa Starzyńskiego, który miał zmienić oblicze gry Zagłębia w drugiej połowie. W 58. minucie po długim podaniu Kubickiego Woźniak powinien wyrównać, ale źle główkował z pięciu metrów. Chwilę później angielski aribiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Niestety uderzenie z jedenastu metrów Starzyńskiego świetnie obronił Skender. Miedziowi mieli swoje okazje, ale ich strzały były niecelne. Najlepszy z nich oddał Woźniak w 74. minucie, ale mocna próba z pola karnego przeleciała nad poprzeczką. Zagłębie przeważało przez całą drugą połowę. Papadopulos tuż po wejściu na boisko mógł dać remis swojej drużynie. Jego strzał został jednak skutecznie zablokowany przez rywala. Bramkarz gości w końcówce zasłużył na miano zawodnika meczu broniąc groźne uderzenia Guldana i Krzysztofa Piątka.

Wynik nie może cieszyć kibiców Zagłębia. Polski klub będzie musiał strzelić co najmniej dwie bramki podczas rewanżowego spotkania w Danii. Sytuacja wyglądałaby inaczej, gdyby Miedziowi wykorzystali choć jedną ze świetnych sytuacji w drugiej połowie, w której zdominowali rywala.

Zagłębie Lubin – SonderjyskE Elitesport 1:2 (1:2)
19′ Kroon, 36′ Dal Hende, 45+2 Janoszka

Zagłębie: Polacek – Todorovski, Guldan, Dąbrowski, Cotra – Piątek, Kubicki – Woźniak, Vlasko (46′ Starzyński), Janoszka (73′ Janus) – Piątek (79′ Papadopulos)

SonderjyskE: Skender, Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende – Drachmann – Kroon (68′ Klove), Romer (74′ Madsen), Guira, Absalonsen – Bechmann (64′ Uhre)

Żółte kartki: 31′ Kroon, 42′ Vlasko, 61′ Kanstrup, 77′ Guira