Eliminacje LM: Medyk Konin triumfuje i awansuje

Aktualizacja: 16 sie 2015, 21:44
16 sie 2015, 18:59

Przed turniejem w Koninie nikt nie zakładał, że Medyk aż w tak łatwy sposób awansuje z grupy. Największym rywalem mistrzyń Polski miał być mistrz Litwy Gintra Universitetas!

Jeżeli można powiedzieć, że najtrudniejszymi przeciwniczkami będą Litwinki to z przebiegu spotkania tak właśnie wynikało. Biało-czarne długo męczyły się ze sforsowaniem szczelnej obrony Gintry. W kontratakach szczególnie była groźna piłkarka z Wybrzeża Kości Słoniowej – Rita Guesdon. Od czego jednak mamy niezawodną w tym turnieju Aleksandrę Sikorę. Reprezentantka Polski kapitalnie wykończyła atak  i wyprowadziła w 31. minucie Medyka na prowadzenie. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej części lepsze wrażenie na początku sprawiały przyjezdne, a najlepsza w ich zespole Guesdon raz po raz szarżowała prawym skrzydłem. Jej praca na nic się zdała i wkrótce po kontrze Aleksandra Sikora wykorzystała błąd obrończyni i prawie z linii wrzuciła futbolówkę na głowę Agaty Durajczyk. Ta nie miała problemu z umieszczeniem piłki w bramce. Od tego momentu gra Gintry kompletnie się posypała i niespełna trzy minuty później Anna Gawrońska efektowną podcinką wykończyła akcję Medyka. Gdy wydawało się, że wynikiem 3:0 zakończy się spotkanie, Patrycja Balcerzak podwyższyła na 4:0. Po tym gra się trochu wyrównała, ale też niestety zaostrzyła. Sędzina pokazała dwie czerwone kartki po jednej dla obu zespołów, lecz one nie zmieniły już nic w końcowym obrazie gry.

Ostatecznie Medyk wygrał z Gintrą 4:0 i przy poprzednich wynikach 6:0 z Ladies Cardiff i 6:0 z Wrexam Ladies awansował do dalszej rundy rozgrywek.

Medyk Konin – Gintra 4:0
Bramki: 31′ A.Sikora