Eliminacje ME: Remis Łotwy z Turcją. Grało czterech piłkarzy z polskiej ligi

Aktualizacja: 3 lut 2022, 13:20
3 wrz 2015, 22:55

Łotwa zremisowała z Turcją 1-1 (0-0) meczu grupy A eliminacji mistrzostw Europy. Jedyną bramkę dla gości zdobył nowy nabytek Miedzi Legnica Valerijs Sabala.

W podstawowym składzie reprezentacji Łotwy wyszli Vladislavs Gabovs (Korona Kielce), Deniss Rakels (Cracovia Kraków) oraz Igors Tarasovs (Jagiellonia Białystok) i rozegrali oni pełne 90 minut. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na murawie pojawił się Valerijs Sabala (Miedź Legnica) i tyle mu wystarczyły do zdobycia wyrównującej bramki. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości przesiedział Aleksandrs Fertovs z Korony Kielce.

Po siedmiu kolejkach spotkań liderem grupy A jest Islandia (18 pkt.), która wyprzedza Czechów (16 pkt) i Holendrów (10 pkt). Reprezentacja Turcji z dorobkiem 9 pkt. jest czwarta, a Łotwa (4 pkt.) piąta. Tabelę zamykają Kazachowi, którzy zdobyli jak na razie tylko jeden punkt.