Elite League U-21: Polska lepsza od Anglii

21 mar 2019, 18:55

Reprezentacja prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego i Wojciecha Tomaszewskiego pokonała dzisiaj reprezentację Anglii U-21, 1:3. W naszej kadrze znaleźli się zawodnicy z roczników 1998 i 1999.

Aby rozegrać ten mecz, Polski Związek Piłki Nożnej zdecydował się powołać specjalną reprezentację. Podopieczni dwóch wyżej wspomnianych szkoleniowców, w swoim jedynym spotkaniu rozgrywanym w marcu, wygrali na wyjeździe 1:3. Mecz odbył się w Burton upon Trent.

W takim składzie reprezentacja ta prawdopodobnie już nigdy nie wystąpi. Wcześniej w tych zawodach brała udział drużyna Jacka Magiery, która będzie reprezentowała nasz kraj na odbywającym się w Polsce mundialu U-20. W czwartek w Łodzi grała ze swoimi rówieśnikami z Japonii, więc w Anglii ktoś musiał ją zastąpić. Zalewski i Tomaszewski stworzyli zespół z zawodników urodzonych w 1998 i 1999 roku i choć w takim składzie młodzi piłkarze trenowali zaledwie kilka dni, zaprezentowali się bardzo dobrze. W Burton upon Trent pokonali gospodarzy 1:3.

Drużyna Jacka Magiery zakończy Turniej Ośmiu Narodów. We wtorek w Bielsku-Białej podejmie reprezentację Niemiec.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 8. minucie. Zdobył ją Jakub Moder. Do przerwy było 0:2. Wynik z rzutu karnego podwyższył piłkarz Jagiellonii Białystok, Patryk Klimala. Ostatnim z Biało-Czerwonych, który wpisał się na listę strzelców był Mikołaj Kwietniewski. Jedyne trafienie dla rywali zanotował Eddie Nketiah.

Wyjściowe jedenastki:

Anglia: 1. Ryan Schofield – 2. Tom Edwards, 5. Ben Godfrey, 6. Trevoh Chalobah, 3. Tom Pearce – 4. Sam Field, 8. Andre Dozzell, 10. Elliot Embleton – 7. Grady Diangana, 9. Eddie Nketiah, 11. Dwight McNeil.

Polska: 1. Marcin Bułka – 2. Mateusz Spychała, 5. Przemysław Wiśniewski, 4. Adam Chrzanowski, 3. Adrian Gryszkiewicz – 7. Przemysław Płacheta, 6. Radosław Kanach, 8. Maciej Ambrosiewicz, 10. Jakub Moder, 11. Marcin Listkowski – 9. Patryk Klimala.