Elite League U20: Reprezentacja Jacka Magiery rozbiła Szwajcarię!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 14:17
14 lis 2019, 18:06

Wysokim zwycięstwem reprezentacji Polski (5:1) zakończyło się dzisiejsze starcie ze Szwajcarią w rozgrywkach Elite League U20, zwanych również Turniejem Ośmiu Narodów.

W pierwszej połowie meczu rozgrywanego na stadionie w Chojnicach oglądaliśmy wyrównane starcie. Oba zespoły tworzyły wiele okazji strzeleckich, jednak to podopieczni Jacka Magiery zdołali otworzyć wynik meczu w 35. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Mateusz Bondarenko, który mocnym uderzeniem głową pokonał golkipera gości.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni byli już drużyną wyraźnie przeważającą. Tuż po zmianie stron po fatalnym błędzie bramkarza reprezentacji Szwajcarii, Amira Saipiego, piłkę do siatki skierował Tomasz Makowski, podwyższając prowadzenie na 2:0. W 59. minucie po świetnym podaniu z lewej strony boiska od Puchacza, piłkę w bramce po strzale głową umieścił Aron Stasiak zwiększając przewagę nad bezradnymi w defensywie zawodnikami gości. Ci jednak byli w stanie odpowiedzieć na trafienie gracza Górnika Łęczna, za sprawą trafienia Yannicka Marcharda. W 68. minucie Puchacz ponownie zagrał piłkę z lewej strony boiska, tym razem do niepilnowanego Łukasza Poręby, który również wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania w 86. minucie rywalizacji pięknym uderzeniem z dystansu ustalił Jakub Bednarczyk, potwierdzając widoczną gołym okiem przewagę Polaków.

Polska U20 5:1 Szwajcaria U20
35. Bondarenko, 46. Makowski, 59. Stasiak, 68. Poręba, 86. Bednarczyk – 61. Marchard

Polska U20: Mrozek – Bondarenko (88. Skrzypczak), Szota, Makowski, Puchacz, Poręba (88. Szpakowski), Kurminowski (82. Czubak), Stasiak (60. Rakoczy), Bednarczyk (88. Piątkowski), Kiwior, Skóraś

Szwajcaria U20: Saipi – Jankowski (72. Medje), Hefti, Kronig, Müller, Bares, Burkart (72. Schüpbach), Marchard (79. Aliu), Gonzalez (79. Amdouni), Antunes (62. Rustemoski), Fehr (62. Haile–Selassie)