Elite League U20: Wielkie emocje w Norderstedt! Polska pokonała Niemcy!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 14:43
10 paź 2019, 20:13

Młodzieżowa reprezentacja Polski po zaciętym pojedynku pokonała na wyjeździe reprezentację Niemiec U-20 4:3. To pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych w rozgrywkach Elite League U20.

Już w pierwszej minucie rywalizacji prowadzenie dla podopiecznych Jacka Magiery wywalczył gracz Lechii Gdańsk, Tomasz Makowski. Niestety następne trzy trafienia należały do naszych zachodnich sąsiadów. Do bramki strzeżonej przez golkipera Korony Kielce, Pawła Sokoła dwukrotnie trafił Manuel Wintzheimer z Vfl Bochum, a jednego gola dorzucił John Yeboah z VVV Venlo. Jeszcze przed przerwą bramkę na 2:3 zdobył jednak Marcel Zylla dając Polakom nadzieje na wywiezienie korzystnego rezultatu.

Chwilę po zmianie stron do wyrównania doprowadził gracz MSK Żiliny (wypożyczony z Lecha Poznań), Dawid Kurminowski. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem 3:3, w 90. minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin) i tym samym Polska U-20 dopisała sobie trzy punkty w tabeli rozgrywek Elite League U20. Przypomnijmy, że w poprzednich dwóch spotkaniach zespół Magiery poniósł dwie porażki (0:2 z Włochami oraz 0:1 z Portugalią).

Niemcy U-20 3:4 Polska U-20
7., 20. Wintzheimer, 36. Yeboah – 1. Makowski, 41. Zylla, 47. Kurminowski, 90. Poręba