eLM: Legia w kolejnej rundzie. Pewne zwycięstwo ze Zrinjski

19 lip 2016, 22:38

Legia Warszawa awansowała do trzeciej rundy eliminacji Ligi Mistrzów po zwycięstwie z bośniackim Zrinjski Mostar 2:0 (1:0). Kontuzji barku w 15. minucie doznał Guilherme.

Przed meczem miało odbyć się oficjalne pożegnanie Ondreja Dudy, który podpisze kontrakt z Herthą Berlin i opuści klub z Łazienkowskiej. Delegat UEFA nie zgodził się jednak na taką uroczystość.

Presja ciążąca na piłkarzach Legii sprawiła, że przez pierwsze kilka minut piłkę na ich połowie próbowali rozgrywać goście. Wywalczyli nawet rzut rożny, który jednak nie  pomógł w budowaniu akcji zagrażającej bramce Wojskowych. Kiedy gospodarze zaczęli uspokajać grę i budować pierwsze ofensywne akcje, na boisko po jednym ze starć padł Gulherme. Z powodu problemów z barkiem musiał zostać zmieniony przez Kaspera Hamalainena.

W 22. minucie Hamalainen przed polem karnym zagrał do Moulina, a pomocnik zdecydował się na strzał, który okazał się jednak bardzo niecelny. 5 minut później francuski arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką Todorovskiego, a chwilę później Nemanja Nikolić zamienił „jedenastkę” na bramkę. Węgier nie dał żadnych szans bramkarzowi strzelając w samo okienko. Prowadząca Legia grała lepiej a swoją kolejną okazję miał Nikolić, który zauważył, że Kozić wyszedł z bramki i próbował przelobować bramkarza. Ten z problemami na raty obronił kąśliwą próbę napastnika.

Na początku drugiej połowy w poczynaniach gospodarzy po raz kolejny pojawił się chaos. Swoją sytuację miał Zrinjski, ale niezawodny Pazdan interweniował w polu karnym i wybił piłkę po groźnym zagraniu. W 60. minucie wymarzoną okazję do wyrównania miał Mesanović. Napastnik oddał strzał po ziemi, a Malarz wzniósł się na wyżyny swoich możliwości broniąc groźne uderzenie. Wydaje się, że próba ta pobudziła Legionistów do działania, bo już po chwili było 2:0.  Hamalainen świetnie przetransportował piłkę pod pole karne przeciwnika, precyzyjnie zagrał do Nikolicia, a ten nie zwykł marnować takiech sytuacji.

Po drugiej bramce gospodarze zaczęli szanować piłkę i uspokoili swoją grę. Szansę na hat-tricka miał Nikolić, ale trafił wprost w Kozicia. Bośniacy mieli jeszcze świetną okazję na kontaktową bramkę, ale po główce Petraka kapitalnie interweniował Malarz. Legia utrzymała wynik do końca spotkania. W III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów zmierzy się ze zwycięzcą pary Trencin – Olimpia Ljubljana.

Legia Warszawa – Zrinjski Mostar 2:0 (1:0)

27′ Nikolić (k), 62′ Nikolić

Legia: Malarz – Broź, Pazdan, Lewczuk, Hlousek – Jodłowiec, Moulin – Aleksandrov, Gulherme (15′ Hamalainen), Kucharczyk (84′ Brzyski) – Nikolić (75′ Kopczyński)

Zrinjski: Kozić – Barić, Jakovljevcić, Katanec (45+4′ Radeljić), Stojkić – Petrak, Tomić – Peko, Bilbija (75′ Żeravica), Todorović (78′ Filipović) – Mesanović

Żółte kartki: 26′ Bilbija, 70′ Lewczuk,