eLM: Porażka nowego zespołu Kamila Glika

27 lip 2016, 22:23

Tureckie Fenerbahce wygrał z AS Monaco Kamila Glika 2:1 (1:1) w meczu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Polak dopiero co wrócił do treningów i nie poleciał razem z drużyną do Turcji.

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Oba zespoły stworzyły sobie po kilka sytuacji do strzelenia bramki. Lecz wynik otworzył się dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 39.minucie po błędzie jednego z obrońców bramkę dla Fenerbahce zdobył Emmanuel Emenike. Turecka drużyna długo z prowadzenia się nie cieszyła bo już trzy minuty później do wyrównania doprowadził Falcao. Napastnik Monaco wykorzystał błąd bramkarza i jednego z obrońców drużyny Fenerbahce.

Po przerwie to turecki zespół dłużej utrzymywał piłkę w swoim posiadaniu i tworzył więcej sytuacji strzeleckich. Jedną z nich udało się wykorzystać w 61.minucie. Po dośrodkowaniu Gregora van der Wiela ładnym wolejem popisał się Emmanuel Emenike i pewnie umieścił piłkę w siatce. Wynik nie uległ już zmianie i Fenerbahce pojedzie do Monaco z jednobramkową przewagą.

W rewanżu być może debiut w nowym zespole zaliczy Kamil Glik, który wrócił już z urlopu i rozpoczął treningi z zespołem.

Fenerbahce – AS Monaco 2:1 (1:1)