[WIDEO] eLM: Remis Ajaxu, asysta Milika

29 lip 2015, 23:12

W spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów Rapid Wiedeń zremisował z Ajaxem Amsterdam 2:2 (0:2). Asystę przy drugim golu dla “Godenzonen” zaliczył Arkadiusz Milik.

Klub Arkadiusza Milika przygodę z Ligą Mistrzów w sezonie 2015/16 zaczął od III rundy eliminacji. Rywalem podopiecznych Franka de Boera był Rapid Wiedeń. Dla wicemistrzów Austrii był to także pierwszy mecz w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Już od początku spotkania Ajax prezentował się lepiej od swoich rywali. Na pierwszą bramkę w spotkaniu czekaliśmy do 25. minuty, kiedy to po ładnej wymianie podań zawodników z Holandii piłkę do siatki skierował Davy Klaassen. “Godenzonen” chcieli jeszcze w pierwszej odsłonie udokumentować swoją przewagę i zdobyć drugą bramkę. Ta sztuka udała się na dwie minuty przed przerwą. Świetnie dośrodkowanie Arkadiusza Milika wykorzystał Davy Klassen, który zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Po przerwie do odrabiania strat rzucili się podopieczni Zorana Barisicia. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania piłkę w pole karne dośrodkował Robert Berić, a piłkę do bramki Jaspera Cillessena skierował Florian Kainz. Gospodarze jednak wciąż mieli na koncie o jedną bramkę mniej od wicemistrzów Holandii, a w odrabianiu strat nie pomógł Stefan Schwab, który w 59. minucie został ukarany czerwoną kartką za brutalny faul na Jairo Riedewaldzie. Jednak austriaccy piłkarze nie złożyli broni i na kwadrans przed końcowym gwizdkiem sędziego Robert Berić wyrównał stan spotkania na 2:2.

W 84. minucie spotkania Frank de Boer zdecydował się zdjąć z boiska Arkadiusza Milika, a w jego miejsce wszedł nowy nabytek Ajaxu, Yaya Sanogo. Rewanżowe spotkanie III rundy eliminacji do Ligi Mistrzów za tydzień w stolicy Holandii, początek meczu o godzinie 20:15.