Strona główna Piłka nożna Eliminacje Euro 2020 eME 2020: Macedońskie media przyjmują porażkę

eME 2020: Macedońskie media przyjmują porażkę

0
Foto: morfae.com

Macedonia przegrała na wyjeździe eliminacyjny mecz Mistrzostw Europy z Polską, co po wygranej ze Słowenią nie było takie oczywiste. Tym samym szanse Macedończyków na awans zdecydowanie spadły, a do awansu potrzeba kompletu zwycięstw. 

Szanse matematyczne wciąż są. Po ośmiu kolejkach Macedonia wraz ze Słowenią zgromadziła 11 oczek, lecz wyżej w tabeli plasują się nasi niedzielni rywale. Z szansami na uzyskanie 11 punktów ma też Izrael, który w ósmej kolejce zmierzy się we wtorek z Łotwą. Aktualnie awans zapewnili sobie Polacy (19 punktów), zaś druga Austria wyprzedza kolejnych rywali o 5 punktów. Dużo, lecz może się okazać, że nawet punkt nie wystarczy do pojechania na przyszłoroczne Euro. To jest jednak raczej niemożliwe. W ostatniej kolejce Austriacy zmierzą się z Łotwą, która w swoim dorobku nie zgromadziła choćby jednego punktu.

Nasza drużyna nie zaskoczyła niczym Polaków. Wciąż mamy niewielkie szanse na awans do finałów mistrzostw Europy w 2020 roku, ale to czysta teoria – czytamy w mkd.mk.

Rywale kadry prowadzonej przez Jerzego Brzeczka oczekiwali, że na Stadionie Narodowym mogą spróbować osiągnąć znacznie więcej. Wygrana ze Słowenią wlała w serca lokalnych kibiców nadzieje, które zostały zaprzepaszczone.

Mieliśmy szanse, ale Polacy wyprowadzili dwa ciosy, które sprawiły, że ten wieczór był na nas bardzo zły – dodaje serwis.

W podobnym tonie wypowiadają się dziennikarze miejscowej telewizji Televizja24.

Macedońska drużyna zaliczyła trzecią porażkę w tych eliminacjach i praktycznie straciła szanse na awans do mistrzostw Europy. Polacy w żaden sposób nie zaskoczyli swoją grą, ale dwie bramki strzelone w końcówce sprawiły, że to oni cieszą się teraz na przyszłoroczną grę w turnieju finałowym – zauważają.

Mimo początkowej krytyki stylu kadry Jerzego Brzęczka, spotkanie z Macedonią pokazało, że wszystko zaczyna zmierzać w dobrym kierunku. Nie obeszło to uwadze macedońskich mediów, które przypominają, że marzenia o awansie przekreślili rezerwowi.

Przemysław Frankowski i Arkadiusz Milik ukarali naszą reprezentację i golami drugiej części meczu dali Biało-Czerwonym zwycięstwo. Nasze marzenia o turnieju finałowym musimy odłożyć do kolejnego lata, kiedy postaramy się o promocję w Lidze Narodów – czytamy w novatv.mk.

Gospodarze atakowali praktycznie przez cały mecz, a nasza drużyna była skupiona głównie na obronie. Przełomowa była bramka Frankowskiego, któremu asystował Lewandowski, a Milik przypieczętował zwycięstwo Polski – pisze z kolei republika.mk.

Polacy dyktowali tempo gry, lepiej kontrolowali piłkę. Ich wygrana mogła być wyższa, ale nie wykorzystali swoich szans z pierwszej połowy. Nasi piłkarze stracili praktycznie szanse awans przez regularne kwalifikacje, ale ciągle możemy się cieszyć na walkę w Lidze Narodów – dodaje serwis Makedodonski Sport.

Warto jednak dodać, że Macedonia ma nie tylko możliwość gry w 2. edycji Ligi Narodów, ale i zapewniony udział w barażach do Mistrzostw Europy 2020. Właściwe eliminacje wyłonią dwadzieścia zespołów. Pozostaje cztery wolne luki.  Uprawnieni do występów w fazie play-off będą zwycięzcy każdej z czterech grup w każdej z lig A, B, C, D Ligi Narodów. Jeżeli zwycięzca danej grupy w którejkolwiek z lig zakwalifikuje się do EURO 2020 podczas tradycyjnych eliminacji, prawo do udziału w fazie play-off przechodzi na kolejną drużynę w danej lidze. Walka odbywa się metodą pucharową (mecz i rewanż półfinałowy oraz mecz finałowy). Losowanie play-offów wyznaczono na 22 listopada 2019.

Przypomnijmy, że Macedonia okazała się najlepsza w grupie 4 dywizji D.

 

 

Komentarze