eME: Irlandia pokonała Niemców! Będzie bój w Warszawie o awans!

Aktualizacja: 9 paź 2015, 16:04
8 paź 2015, 22:30

Irlandia pokonała u siebie Niemców 1-0 i przedłużyli swoje szanse na awans do Euro 2016! W niedzielę w Warszawie zmierzą się z Polską w walce o wszystko. Bramkę na wagę niezwykle ważnych trzech punktów zdobył Shane Long.

Równolegle do meczu Polaków w Glasgow na stadionie w Dublinie Irlandia podejmowała Niemców. Dla obu drużyn było to kluczowe spotkanie w walce o awans do finałów, które w przyszłym roku odbędą się we Francji.

Lepiej mecz rozpoczęli Niemcy. W 8. minucie po rzucie rożnym strzał groźny strzał głową oddał Boateng, ale skończyło się na strachu dla Givena. Chwilę później po świetnej akcji Götzego przed szansą stanął Gündogan. To powinien być gol, ale strzał wylądował wysoko nad poprzeczką. Mecz zaczynał przypominać “obronę Częstochowy” w wykonaniu gospodarzy. Na początku trzeciego kwadransa obudzili się Irlandczycy. Po podaniu Hoolahana szansę miał Walters, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym. Tuż przed przerwą urazu doznał Shay Given i między słupkami gospodarzy musiał stanąć Darren Randolph.

W 56. minucie po dośrodkowaniu Reusa z pierwszej piłki uderzył Schürrle, ale nadal mieliśmy bezbramkowy remis. 10 minut później niezłą sytuację zmarnowali gospodarze, a po chwili dobrego podania Reusa nikt nie wykończył. W 70. minucie po pięknej kontrze na prowadzenie wyszli Irlandczycy! Bramkę zdobył wprowadzony kilka minut wcześniej Shane Long. 10 minut przed końcem fantastyczna parada Randolpha uchroniła gospodarzy przed stratą bramki. Wynik nie uległ już zmianie i Irlandia zdobyła jakże cenne trzy punkty! W niedzielę w Warszawie zmierzą się z Polską o awans do Euro 2016.