Emocje w Zabrzu

Aktualizacja: 3 lut 2022, 11:23
9 maj 2018, 21:39

Górnik Zabrze zremisował przed własną publicznością z Koroną Kielce 2:2.

Kibice ledwo co zasiedli na swoich miejscach, a wynik spotkania otworzył Urynowicz. Strzelił bramkę już w pierwszej minucie spotkania. Zaskoczona takim obiegiem spraw Korona szybko ruszyła do ataków. Efektem były bramki Soriano w 20. i 27. minucie spotkania.

Rozdrażniony takim wynikiem po pierwszej połowie Górnik wyszedł na druga połowę z jednym celem, strzeleniem bramki na 2:2. Udało im się to w 58. minucie meczu. Swojego gola strzelił wypożyczony z Udinese Calcio Paweł Bochniewicz.

Drużyny podzieliły się punktami. Górnik jest obecnie na czwartym miejscu. Korona Kielce zamyka tabelę grupy mistrzowskiej LOTTO Ekstraklasy.

Górnik Zabrze – Korona Kielce 2:2
Urynowicz 1, Bochniewicz 58 – Soriano 20, 27

Górnik Zabrze:Tomasz Loska – Mateusz Wieteska, Dani Suarez (79. Adam Wolniewicz), Paweł Bochniewicz, Adrian Gryszkiewicz – Damian Kądzior, Szymon Żurkowski (76. Wojciech Hajda), Szymon Matuszek, Rafał Kurzawa – Marcin Urynowicz (74. Daniel Smuga), Igor Angulo.

Korona Kielce:Zlatan Alomerović – Michael Gardawski, Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Ken Kallaste – Marcin Cebula (88. Łukasz Kosakiewicz), Oliver Petrak (68. Mateusz Możdżeń), Adnan Kovaczević, Zlatko Janjić – Nika Kaczarawa, Elia Soriano (85. Nabil Aankour)