Emocjonujący mecz w Poznaniu. Lech wygrał z Pogonią!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:27
11 wrz 2016, 18:05

W ramach 8 kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań rozegrał spotkanie z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 i dostarczył wiele emocji widzom zebranym przy INEA Stadionie.

Dziś trener Nenad Bjelica zaliczył swój debiut na ławce trenerskiej Kolejorza, po raz pierwszy poprowadził swój zespół w oficjalnym meczu i to prosto po zwycięstwo.

Od początku mecz był szybki oba zespoły starały się prowadzić grę na jeden kontakt i stwarzały sobie sytuację. Pierwszą wykorzystał Łukasz Zwoliński już w 6. minucie trafił do bramki po podaniu Adama Gyurcso, dając prowadzenie drużynie ze Szczecina. Portowcy z przewagi nie cieszyli się jednak długo w 10. minucie, w sytuacji sam na sam Marcin Robak pokonał bramkarza Pogoni i doprowadził do remisu. Tempo meczu nie zwalniało w 27. minucie Frączczak sfaulował Szymona Pawłowskiego w polu karnym dając prezent Lechitom w postaci rzutu karnego. Do jedenastki podszedł Robak i wykorzystał ją w stu procentach dając Lechowi prowadzenie.

Druga połowa była nie mniej emocjonująca. Początkowo akcja rozgrywała się w środku pola. W 64. minucie sędzia Szymon Marciniak podyktował drugi rzut karny w tym spotkaniu tym razem dla piłkarzy Pogoni. Bramkarz Lecha nie dał się jednak pokonać i doskonałą szansę na remis zmarnował Łukasz Zwoliński. Piłkarze Pogoni starali się odrobić straty i przeprowadzili kilka akcji ale zabrakło im skuteczności. W 89. minucie Lechci zadali ostateczny cios, Tetteh trafił do bramki Pogoni i ustalił wynik spotkania na 3:1.

Lech: Putnocky, Kędziora, Arajuuri, Bednarek, Kadar, Gajos, Tetteh, Jevtić, Pawłowski, Majewski, Robak
Pogoń: Kudła, Frączczak, Fojut, Rudol, Lewandowski, Murawski, Matras, Delev, Gyurcso, Kort, Zwoliński
Żółte kartki: 38′ Arajuuri, 50′ Lewandowski, 55′ Murawski 84′ Bednarek