Emocjonujący mecz w Ipswich. Polacy tylko na ławce

12 sty 2016, 22:53

W tym tygodniu wtorek to dzień z wielkimi piłkarskimi emocjami na Wyspach Brytyjskich. A jak angielski futbol, to wyszukujemy informacji o Polakach, którzy grają w krainie „Synów Albionu”, głównie w Championship. W jednym ze spotkań tej ligi – Ipswich Town z Leeds United – zasłużenie wygrali gospodarze – 2:1.

W barwach Ipswich cały mecz na ławce rezerwowych spędzili Bartosz Białkowski oraz Piotr Malarczyk. Na pewno nie jest to miejsce, w którym wymienieni zawodnicy chcieliby oglądać mecze swojego klubu. Do tej pory 28-letni bramkarz pojawił się na boisku tylko w trzech meczach The Championship tego sezonu. Dokładnie w takiej samej liczbie meczów na boisku pojawiał się Piotr Malarczyk. Polacy nie są pierwszoplanowymi postaciami tego zespołu.

Mecz w Ipswich miał bardzo ciekawy przebieg. Goście otworzyli wynik już w 1. minucie, a konkretnie uczynił to Souleymane Doukara. Świetna gra gospodarzy zaczęła się jednak tuż po przerwie. W 50. minucie piłkę do siatki gości skierował  Luke Chambers, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy decydujące trafienie zadał Brett Pitman. Dzięki temu zwycięstwu, klub Polaków awansował na 5. miejsce w tabeli, po 26. kolejkach gromadząc 44 punkty.

Ipswich Town – Leeds United (2:1)
                               1’ Souleymane Doukara