Estonia niespodziewanie remisuje z Maltą, grali zawodnicy z Ekstraklasy

31 sie 2016, 19:22

Estonia niespodziewanie zremisowała z Maltą 1:1 w spotkaniu towarzyskim rozgrywanym w Tallinnie. Od pierwszej minuty na boisku pojawili się zawodnicy z polskiej Ekstraklasy – Konstantin Vassiljev oraz Ken Kallaste.

Reprezentacja Estonii mierzyła się dziś w Tallinnie z reprezentacją Malty w spotkaniu towarzyskim, które miało być sprawdzianem przez zbliżającymi się eliminacjami do Mistrzostw Świata 2018. Goście przybyli do stolicy Estonii z dużym opóźnieniem, bowiem samolot z Amsterdamu został odwołany.

Mecz pomiędzy Estonią, zajmującą 117. miejsce w rankingu FIFA, a Maltą, plasującą się na 176. pozycji, nie należał do najciekawszych. Do przerwy kibice nie obejrzeli żadnych bramek, a i sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. Mecz nabrał rumieńców w 57. min., kiedy to gola dla Estonii zdobył Sergei Zenjov. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się zaledwie dwie minuty, a bramkę dla Malty strzelił Alfred Effiong. Do końca wynik nie uległ zmianie i mecz zakończył się niespodziewanym remisem.

W podstawowym składzie Estonii wyszło dwóch zawodników, na co dzień występujących na boiskach polskiej Ekstraklasy. Mowa tu o filarze Jagiellonii Białystok, Konstantinie Vassiljevie, a także o zawodniku kieleckiej Korony, Kenie Kalaste. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział z kolei były napastnik Miedzi Legnica – Igor Subbotin.
Estonia 1:1 (0:0) Malta
Bramki: Sergi Zenjov 57′ – Alfred Effiong 59′
Estonia: Aksalu, Pikk (76′ Kruglov), Dmitrijev (69′ Antonov), Purje (68′ Sappinen), Zenjov, Vassiljev, Mets, Kallaste, Kams (62′ Gussev), Baranov, Teniste
Malta: Hogg, Caruana, Zerafa, Sciberras, Agius, Failla (46′ Camilleri), Fenech (84′ Briffa), Gambin, Schembri (85′ Kristensen), Borg (62′ Muscat), Effiong (74′ Mifsud)