Strona główna Piłka nożna EURO 2016: Anglik sędzią meczu Polska – Szwajcaria

EURO 2016: Anglik sędzią meczu Polska – Szwajcaria

0

Mark Clattenburg z Anglii poprowadzi sobotni mecz 1/8 finału Euro 2016 Polska – Szwajcaria, który zostanie rozegrany o godz. 15:00 na stadionie w Saint-Etienne.

41-letni Anglik uznawany jest za jednego z najlepszych arbitrów na świecie, o czym może świadczyć m.in. nominowanie go do sędziowania tegorocznego finału Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt, a Atletico Madryt. Prowadził również mecz o Superpuchar Europy w 2014 roku oraz spotkanie o złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Podczas trwających mistrzostw europy miał już okazję sędziować w dwóch meczach: Belgia – Włochy (0:2) i Czechy – Chorwacja (2:2), w których pokazał w sumie 9 żółtych kartek, czyli w ten sposób karze on zawodników częściej niż średnia w fazie grupowej francuskiego turnieju. Nie jest to dobra informacja, bowiem aż czterech Polaków zagrożonych jest ewentualną absencją w ćwierćfinale, a są to: Łukasz Piszczek, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki i Sławomir Peszko.

Poza Clattenburgiem angielski zespół sędziowski tworzą Simon Beck i Jake Collin oraz sędziowie bramkowi Anthony Taylor i Andre Marriner.

Komentarze