Strona główna Piłka nożna EURO 2016. Joachim Loew: „Zajmiemy pierwsze miejsce w grupie”

EURO 2016. Joachim Loew: „Zajmiemy pierwsze miejsce w grupie”

0

Po zwycięstwie nad Ukrainą i bezbramkowym remisie z reprezentacją Polski podopieczni Joachima Loewa zmierzą się z Irlandią Północną. Trener naszych zachodnich sąsiadów podchodzi do tego spotkania z wielką pewnością siebie.

Przed rozpoczęciem Euro 2016 reprezentacja Niemiec była wymieniana w gronie największych faworytów do zdobycia trofeum. Po pierwszych meczach grupowych nie widać było jednak tego blasku i geniuszu piłkarskiego, jaki Niemcy prezentowali jeszcze kilka lat temu chociażby na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Na inaugurację przyszło im grać z Ukrainą, która bardzo dzielnie walczyła i stwarzała swoje sytuacje. Dopiero w doliczonym czasie gry udało się przypieczętować cały czas niepewne zwycięstwo.

Kilka dni później przyszedł czas na starcie z kadrą Adama Nawałki, która postawiła Mistrzom Świata bardzo ciężkie warunki. Spotkanie na Stade de France było bardzo wyrównane, a Polacy mieli kilka stuprocentowych sytuacji. Ostatecznie bramki w tym meczu nie padły, co można uznać za nasz sukces, choć nie ukrywajmy, że mały niedosyt po meczu pozostał.

O pierwsze miejsce w grupie przyszło więc bić się dopiero w ostatniej kolejce, gdyż Polska i Niemcy mają po 4 punkty na swoim koncie. Joachim Loew jest jednak bardzo pewny siebie i uważa, że wyjście z grupy z innego niż pierwsze miejsce, będzie pewnego rodzaju porażką.

– Chcemy wygrać z Irlandią Północną, zwyciężymy i zajmiemy pierwsze miejsce w grupie. Potem sądzę, że będzie mecz 1/8 finału w Lille. Nie znam żadnej innej drogi – powiedział selekcjoner reprezentacji Niemiec na konferencji prasowej.

Aby Niemcy wyszli z pierwszego miejsca w grupie muszą zdobyć w meczu z Irlandią Północną przynajmniej 1 punkt więcej od Polski, która mierzyć się będzie z Ukrainą. Przy tej samej liczbie „oczek” natomiast liczyć się będzie bilans bramkowy, więc by awansować jako lider muszą wygrać maksymalnie o jedną bramkę mniej z Irlandczykami niż Polacy z Ukraińcami. Przy ewentualnym remisie obu zespołów z pierwszego miejsca również wyjdą podopieczni Joachima Loewa.

Początek meczu Irlandia Północna – Niemcy we wtorek 21 czerwca o godzinie 18:00 na Parc des Princes w Paryżu. O tej samej porze na Stade Vélodrome w Marsylii wybiegną piłkarze reprezentacji Polski i Ukrainy.

Komentarze