EURO 2016: Polacy obronili remis z Niemcami!

16 cze 2016, 23:01

Po bardzo ciężkim spotkaniu reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Niemcami. Oba zespoły miały swoje sytuacje, jednak żadnej z nich nie udało się zdobyć bramki.

Reprezentacja Polski wyszła na mecz z dwiema zmianami względem meczu z Irlandią Północną. Kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego zastąpił w bramce Łukasz Fabiański, a Kamil Grosicki wybiegł na boisko zamiast Bartosza Kapustki. Joachim Loew dokonał natomiast jednej zmiany – miejsce Shkodran Mustafiego zajął Mats Hummels. Spotkanie rozpoczęło się od ataków reprezentacji Niemiec, która przez pierwsze kilkanaście minut zdecydowanie dominowała na boisku, Polacy ograniczali się do prób wyprowadzania szybkich kontrataków, które były szybko przerywane przez Niemców. Właśnie za taki faul w defensywie w 2. minucie żółtą kartkę otrzymał Sami Khedira. Polacy przeczekali huraganowe ataki rywali i przeszli do ofensywy, które zaowocowały kilkoma akcjami, jednak pojedyncze próby Kamila Grosickiego, Arkadiusza Milika czy też Roberta Lewandowskiego spaliły na panewce. Bliżej zdobycia gola w pierwszej połowie byli zdecydowanie Niemcy, a najlepszą sytuację zmarnował Toni Kroos, kiedy po szybkim wbiegnięciu w pole karne otrzymał piłkę, jednak uderzając na wślizgu nie trafił w bramkę Polaków. Warto dodać, że Polacy w pierwszej połowie bardzo uważnie się bronili, a prawdziwym filarem defensywy był Michał Pazdan. Ani Niemcy, ani Polacy nie oddali celnego strzału w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem 0:0.

Druga połowa mogła zacząć się kapitalnie dla podopiecznych Adama Nawałki, kapitalną sytuację zmarnował jednak Arkadiusz Milik. W dalszej części drugiej połowy “Biało-Czerwoni” wyprowadzili znacznie więcej groźnych ataków, niż miało to miejsce w pierwszej połowie, jednak nieskuteczny dzisiejszego dnia był napastnik Ajaksu Amsterdam, który zmarnował jeszcze jedną bardzo dogodną sytuację, kiedy miał piłkę wystawioną na 11. metrze, jednak fatalnie skiksował. Polacy wciąż grali bardzo uważnie w defensywie, jednak z biegiem czasu robiło się więcej miejsca dla reprezentacji Niemiec. Świetną paradą popisał się Łukasz Fabiański, kiedy bardzo groźny strzał z obrębu pola karnego oddał Mesut Ozil. Do końca spotkania obie drużyny zacięcie walczyły o zdobycie bramki, która dałaby wygraną, jednak takowa nie padła i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Patrząc na przebieg tego spotkania, Polacy mogą być zadowoleni z rezultatu, bowiem przez większą część tego meczu wykonywali mrówczą pracę w defensywie. Pochwalić należy każdego reprezentanta Polski, który dziś walczył na boisku w Saint-Denis!

Kolejne spotkanie Polacy zagrają we wtorek z reprezentacją Ukrainy, natomiast Niemcy o wyjście z grupy rywalizować będą z Irlandią Północną.

Niemcy – Polska 0:0