Strona główna Piłka nożna EURO 2016: Polscy gracze zagrożeni wykartkowaniem w meczu z Portugalią

EURO 2016: Polscy gracze zagrożeni wykartkowaniem w meczu z Portugalią

0
Aż sześciu piłkarzy reprezentacji Polski musi uważać na kartki w ćwierćfinale z Portugalią. To Kamil Grosicki, Artur Jędrzejczyk, Krzysztof Mączyński, Michał Pazdan, Sławomir Peszko i Łukasz Piszczek. Dla każdego upomnienie w czwartkowym meczu będzie oznaczało pauzę w półfinale przy założeniu, że Polska do niego awansuje. 

UEFA postanowiła, że przed półfinałami żółte kartki zostaną wyzerowane tym zawodnikom, którzy we wcześniejszych meczach dostali po jednym takim upomnieniu. Zawodnicy, którzy w ćwierćfinałach dostaną swoje drugie żółte kartki w turnieju, w przypadku awansu swoich drużyn do 1/2 finału na tym etapie nie będą mogli zagrać.

To ważne dla naszej reprezentacji, ponieważ drugą żółtą kartką jest zagrożonych aż sześciu podopiecznych Adama Nawałki. Jeśli tym razem unikną upomnienia, na półfinał ich kartki zostaną “wyczyszczone”.

Ze wszystkich ośmiu ćwierćfinalistów Euro 2016 w najgorszej, kartkowej sytuacji są Włosi. W ich drużynie aż 11 zawodników może dostać drugą żółtą kartkę w mistrzostwach. To Barzagli, Bonucci, Buffon, Chiellini, De Rossi, De Sciglio, Éder, Insigne, Pelle, Sirigu, Zaza. W zespole Portugalii nieco ostrożniej grać będą musieli William Carvalho, Pepe i Quaresma.

Komentarze