EURO U17. Polska nie zagra w finale. Osiem goli w meczu z Niemcami

Aktualizacja: 30 maj 2023, 22:41
30 maj 2023, 18:22

Doskonałe spotkanie obejrzeli kibice, którzy wybrali się we wtorek Pancho Arena w węgierskim Felcsút. W półfinałowym starciu mistrzostw Europy do lat 17 padło aż osiem goli, a ostatecznie mecz Polska – Niemcy wygrali nasi zachodni sąsiedzi. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5:3. Pomimo porażki Biało-Czerwoni mają powody do radości, gdyż polecą na mistrzostwa świata.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Podopieczni Włodarskiego dobrze zaczęli mecz z Niemcami

We wtorkowe popołudnie piłkarze reprezentacji Polski stanęli przed szansą na wywalczenie pierwszego awansu do wielkiego finału Euro U17. Podopieczni Marcina Włodarskiego stanęli do walki z Niemcami, czyli trzykrotny mistrzami Starego Kontynentu. Początek spotkania w wykonaniu biało-czerwonych był doskonały. Już w 7. minucie na listę strzelców wpisał się Daniel Mikołajewski.

Mecz na Pancho Arena był niezwykle intensywny i okazało się, że był to dopiero początek wielkiego strzelania. W 22. minucie rezultat wyrównał Max Moerstedt. Do szatni w lepszych humorach schodzili jednak Polacy. Bramkę na 2:1 zdobył Karol Borys. Po pierwszych 45 minutach bliżej udziału w finale byli więc nasi piłkarze.

Początek drugiej połowy w wykonaniu Niemców był jednak doskonały. Polacy cofnęli się do defensywny, co skrzętnie wykorzystali nasi zachodni sąsiedzi. Najpierw gola na 2:2 zdobył Paris Brunner, natomiast trzecie trafienie dla zespołu Christiana Wucka zanotował napastnik Charles Herrmann.

Końcówka meczu półfinałowego należała do naszych rywali

Niemcy prowadzeniem długo się jednak nie nacieszyli. Przepiękną bramkę na 3:3 zdobył Filip Wolski, który ponownie wlał w serca Polaków nadzieję na awans do finału Euro U17. Końcówka meczu należała jednak do Niemców. Najpierw trafił Asssan Ouedraogo, a następnie do siatki biało-czerwonych trafił Robert Ramsak.

Dla Polaków dotarcie to 1/2 finału mistrzostw Europy do lat 17 i tak jest ogromnym sukcesem. Dzięki temu nasza reprezentacja do lat 17 po raz pierwszy w XXI wieku zagra w mistrzostwach świata.

Warto dodać, że w drugim półfinale Francuzi zmierzyli się z Hiszpanami. Ostatecznie o złoty medal powalczą Trójkolorowi, którzy wygrali 3:1.

Słaby początek MŚ w koszykówce 3×3. Dwie porażki reprezentacji Polski