Strona główna Piłka nożna Euro we Francji zagrożone ?!

Euro we Francji zagrożone ?!

0

W obliczu wielkiej tragedii jaka miała miejsce wczoraj we Francji, jasne jest, że są wątpliwości odnośnie bezpiecznego rozegrania turnieju. Osoby decyzyjne są zdania, że wczorajszy zamach stawia pod dużym znakiem zapytania przyszłoroczne rozgrywki.

W dniu wczorajszym podczas rozgrywanego meczu towarzyskiego Francja – Niemcy, w pobliżu pięknego obiektu Stade de France doszło do kilku wybuchów. W tym samym czasie w centrum stolicy Francji miały miejsce tragiczne zdarzenia w wyniku, których zginęło wiele osób. Z meczu ewakuowany został prezydent Francji – Fancois Hollande.

Rozegranie tak wielkiego turnieju w kraju, który w ostatnim czasie stał się tak niebezpieczny jest bardzo ryzykowne. Impreza, na którą przylecą tysiące kibiców z innych krajów może być “idealną” okazją dla terrorystów. Teraz włodarze francuskiej federacji i nie tylko muszą podjąć wiążące decyzje odnośnie Euro. Przypomnijmy, że turniej odbędzie się już osiem miesięcy. W związku z zachowaniem zasad wszelkiego bezpieczeństwa, wtorkowy mecz towarzyski pomiędzy Anglią, a Francją został rzecz jasna odwołany. Spotkanie miało być rozegrane na Wembley.

 

Komentarze