Euroliga: Kolejna porażka PGE Turowa!

20 lis 2014, 22:46

Koszykarze mistrza Polski- PGE Turowa Zgorzelec ponieśli piątą porażkę w swoim szóstym meczu Euroligi. Tym razem podopieczni Rajkovicia przegrali na własnym parkiecie z mistrzem Grecji- Panathinaikosem Ateny 69:79!

Pierwsza kwarta była w miarę dobra w wykonaniu naszej drużyny. Prowadziliśmy już 9:3, ale niestety wtedy przyszła seria błędów co skończyło się wynikiem 22:25 na koniec kwarty. Druga odsłona to już od początku lepsza gra gości, którzy wygrali 11:19 i zeszli do szatni z wynikiem 33:44.

Druga połowa to niestety utrzymanie bezpiecznej przewagi przez Panathinaikos. Mimo lekkiego zrywu, który swoim rzutem za “3” zapoczątkował Damian Kulig i odrobieniu kilku punktów to “Koniczynki” nadal były w natarciu. Trzecią kwartę jednak udało nam się minimalnie wygrać 18:17. Ostatnia odsłona już nic nie zmieniła, w końcówce próbowaliśmy jeszcze zniwelować prowadzenie przeciwnika, ale mecz zakończył się wynikiem 69:79.

PGE Turów Zgorzelec – Panathinaikos Ateny 69:79 (22:25, 11:19, 18:17, 18:18)

PGE Turów: Taylor 13, Wright 13, Kulig 11, Chyliński 8, Collins 6, Nikolić 6, Moldoveanu 5, Karolak 5, Zigeranović 2, Jaramaz 0, Dylewicz 0.

Panathinaikos: Mavrokefalidis 21, Gist 16, Pappas 14, Blums 6, Giankovits 6, Diamantidis 6, Wright 5, Batista 4, Bochoridis 1, Slaughter 0, Charalampopoulos 0.