Euroliga: Premierowe zwycięstwo Turowa!

6 lis 2014, 20:37

PGE Turów Zgorzelec po trzech porażkach z rzędu w końcu wygrał swój pierwszy mecz w Eurolidze! Podopieczni Miodraga Rajkovicia pokonali w Lubinie Bayern Monachium 89:78!

Pierwszą kwartę lepiej rozpoczęli goście, którzy za sprawą dobrze grającego trio: Benzing, Savanović i Bryant wygrali ją 22:17. W drugiej odsłonie wszystkie straty z nawiązką odrobili gospodarze! Koszykarze z Turowa wygrali kwartę aż 25:17 i schodzili do szatni z wynikiem 42:39.

Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęli podopieczni Rajkovicia, którzy prowadzili już 48:41. Jednak Bawarczycy nie zamierzali się poddawać i odrobili wręcz wszystkie straty i doprowadzając do wyniku 50:48. Wtedy skutecznie znowu zaczął grać lider polskiej drużyny- Damian Kulig, który napędzał akcję Turowa. Ostatnią kwartę zaczynaliśmy z wynikiem 70:59!

Ostatnia odsłona spotkania to utrzymanie dość bezpiecznej przewagi Turowian i zakończenie spotkania z wynikiem 89:78, a co za tym idzie z pierwszym zwycięstwem w historii występów PGE w Eurolidze!