Ewa Pajor bohaterką Wolfsburga. Kolejna wygrana w Lidze Mistrzyń i jubileusz Polki

27 paź 2022, 16:16

VfL Wolfsburg pokonał Slavię Praga w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzyń (2:0). Wynik tego pojedynku ustaliła Ewa Pajor, która wykorzystała świetne podanie koleżanki z drużyny. Niemiecka ekipa wykreowała sobie w tym starciu multum doskonałych okazji, jednak tylko dwa strzały znalazły drogę do bramki czeskiego zespołu. To drugie zwycięstwo Wolfsburga w tej edycji Champions League.

Liga Typerów Polski-Sport.pl

Ewa Pajor strzeliła gola przeciwko Slavii w Lidze Mistrzyń

VfL Wolfsburg w pierwszej kolejce piłkarskiej Ligi Mistrzyń z ogromną łatwością zwyciężył z St. Polten (4:0). Rewelacyjną inaugurację rozgrywek przyjęto w niemieckiej drużynie ze sporą radością. Druga potyczka również miała być przyjemną przeprawą, ale Slavia Praga niespodziewanie postawiła twarde warunki niemieckiemu zespołowi.

Defensorki czeskiej ekipy spisywały się nad wyraz dobrze, bardzo utrudniając poczynania ofensywne zwłaszcza Ewie Pajor. “Wilczyce” mocno naciskały oponentki już od pierwszych minut rywalizacji i w 11. minucie bramkę otwierającą rezultat starcia zdobyła Jule Brand. Jednak następne ataki Wolfsburga spalały na panewce, jakby ktoś ktoś rzucił zaklęcie niepozwalające na notowanie kolejnych trafień przez niemiecką drużynę.

Najlepsza polska zawodniczka także zmagała się z nieskutecznością. Uderzenia 25-letniej piłkarki urodzonej w Uniejowie były niecelne. Jeśli już nawet strzelała w światło bramki, jej próby broniła rewelacyjnie dysponowana tego dnia Olivie Lukasova. Wreszcie w 76. minucie współzawodnictwa Svenja Huth posłała fantastyczne podanie w pole karne, zaś Ewa Pajor znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie, po czym umieściła futbolówkę w siatce.

W drugim pojedynku grupy B padło aż siedem goli. AS Roma ostatecznie wygrała z St. Polten 4:3. VfL Wolfsburg, dzięki zwycięstwu nad Slavią Praga prowadzi w tabeli tej grupy z dorobkiem sześciu punktów oraz bilansem bramek 6-0. Pajor w bieżącym sezonie rozegrała łącznie dziewięć meczów w koszulce “Wilczyc”, notując dziewięć trafień i trzy asysty. Polka święciła wczoraj też swój jubileusz. 25-latka strzeliła setnego gola w barwach VfL Wolsburg.