Ewa Pajor postawiła “kropkę nad i”. Wolfsburg wicemistrzem Niemiec!

16 maj 2016, 18:01

W ostatnim meczu kobiecej Bundesligi Wolfsburg z Ewą Pajor w składzie pokonał FC Koeln 5:1 i dzięki temu zwycięstwu zespół Polki, która strzeliła w tym meczu jedną bramkę, może świętować wicemistrzostwo Niemiec.

Dominacja gospodyń tego meczu była bezdyskusyjna. By wicemistrzostwo zawitało do Wolfsburga, trzeba było ten mecz po prostu wygrać. Ten cel miał swój początek już w 9. minucie. Vanessa Bernauer zdobyła wtedy pierwszego gola, a 3 minuty później drugiego i tak na dobrą sprawę nic niespodziewanego tu stać się już nie mogło. Ostatnie w tabeli Koeln miało pewny spadek, ale w 33. minucie meczu straty się zmniejszyły za sprawą trafienia Kirchberger. Jednak przed przerwą na 3:1 wynik podwyższyła jeszcze Popp.

W 76. minucie na boisko weszła Ewa Pajor. Polka zmieniła na placu gry zdobywczynie dwóch goli i szybko wkomponowała się w grę Wolfsburga, bowiem już w 82. minucie ustaliła wynik meczu na 5:2. W 78. minucie padł jeszcze gol dla gości, a chwilę później odpowiedziała na niego Fischer.