Lekkoatletyka. Ewa Swoboda mistrzynią Polski! Po raz 7. w karierze

27 lip 2023, 21:13

Nie było niespodzianki w finale biegu na 100 metrów podczas pierwszego dnia mistrzostwo Polski w lekkoatletyce w Gorzowie Wielkopolskim. Zdecydowanie najlepsza była Ewa Swoboda, która potwierdziła znakomitą dyspozycję z ostatnich dni.

Świetny bieg Swobody

26-latka pewnie wygrała finałowy bieg na 100 metrów z czasem 11,08 s. Drugie miejsce zajęła Białorusinka z polskim paszportem Kryscina Cimanouska, natomiast na najniższym stopniu podium uplasowała się Magdalena Stefanowicz.

Zwycięstwo Swobody w Gorzowie Wielkopolskim oznacza, że zrównała się z Ireną Szewińską i Darią Korczyńską pod względem liczby zwycięstw w krajowym czempionacie. Cała trójka sięgała po złoto siedmiokrotnie.

8. Jagoda Mierzyńska (KS AZS AWF Wrocław): 11,95

Najlepszy wynik w zawodach na otwartej przestrzeni na 100 metrów Swoboda osiągnęla kilkanaście dni temu podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Choć zajęła trzecie miejsce, uzyskała czas 10,94, co było jej nowym rekordem życiowym.

Wcześniej rozegrany został również finał na 100 metrów mężczyzn. Złoto wywalczył Dominik Kopeć z KS Agros Zamość (10,37). Drugie miejsce zajął Mateusz Siuda z OŚ AZS Poznań (10,42), a na trzecim miejscu bieg ukończył Łukasz Żok z ALKS AJP Gorzów Wlkp. (10,50).

Szokujące wyznanie Marii Andrejczyk. “Myślałam o końcu kariery”