FA Cup: Sensacja! Liverpool za burtą, Krychowiak jednym z bohaterów. Grosicki też gra dalej!

27 sty 2018, 23:09

To był bardzo udany dzień dla reprezentantów Polski grających na Wyspach! West Bromwich Albion z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie sprawiło sensację eliminują Liverpool, z kolei Hull City Kamila Grosickiego wyeliminowało Nottingham Forest…

Na szczególne brawa zasługuje Krychowiak, który był podporą WBA! Reprezentant Polski kapitalnie spisywał się na swojej pozycji i miał udział przy dwóch golach jego drużyny. Szczególnie gol na 2:1 to zasługa Polaka, który kapitalnie przedarł się środkiem boiska rozciągając grę na lewą stronę skąd wykonano dośrodkowanie zakończone golem. Ostatecznie West Bromwich Albion wygrało na wyjeździe z Liverpoolem po szalonym meczu 3:2 i zameldowało się w 1/8 finału Pucharu Anglii!

Liverpool FC – West Bromwich Albion 2:3 (1:3)

Bramki: Firmino 5′, Salah 78′ – J. Rodriguez 7′, 11′, Matip sam. 45+2′

Nie miej emocji mieliśmy w meczu Hull City – Nottingham Forest. Ekipa Kamila Grosickiego prowadziła już 2:0 po bramkach w pierwszej połowie Jarroda Bowena oraz Malijczyka Nouha Dicko. W samej końcówce jednak zrobiły nam się wielkie emocje gdyż w 88. minucie kontaktowe trafienie dla gości zaliczył Apostolos Vellios. Ostatecznie jednak “Tygrysy” dowiozły do końca prowadzenie i awans. Kamil Grosicki po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją pojawił się na placu gry na ostatnie 20 minut zastępując norweskiego napastnika Adama Diomande.

Hull City – Nottingham Forest 2:1 (2:0)

Bramki: J. Bowen 18′, N. Dicko 40′ – A. Vellios 88′