Fabiański z czystym kontem, “Łabędzie” pokonują “Sroki”

15 sie 2015, 18:06

Powołany wczoraj do reprezentacji Polski Łukasz Fabiański udowodnił, że trener Adam Nawałka nadal może na niego stawiać. Bramkarz Swansea zachował swoje pierwsze w tym sezonie czyste konto, a jego drużyna pewnie pokonała Newcastle United 2:0 (1:0).

Już w 9. minucie Jonjo Shelvey popisał się prostopadłym zagraniem do Bafetimbiego Gomisa. Reprezentant Francji, podtrzymał swoją doskonałą strzelecką dyspozycję, mijając Tima Krula i pakując futbolówkę do pustej bramki.

W 16. minucie Fabiański musiał po raz pierwszy pokazać swój kunszt bramkarski. Swoich sił próbował Gabriel Obertan. Kilkadziesiąt sekund później Daryl Janmaat za ostre wejście w rywala otrzymał żółtą kartkę, co miało wpływ na przebieg spotkania.

Reprezentant Holandii w 41. minucie ponownie bowiem nieprzepisowo się zachował, za co wyleciał z boiska. Defensor “Srok” przerwał kontratak gospodarzy i chyba zapomniał, że miał już na koncie jedno upomnienie. Arbiter bez wahania pokazał mu drugą żółtą kartkę i nakazał opuszczenie placu gry.

Swansea jeszcze przed przerwą mogło prowadzić 2:0. Szczęścia nie miał Jefferson Montero, którego uderzenie trafiło jedynie w słupek. Podobny pech spotkał Gylfiego Sigurðssona po przerwie, z tą różnicą, że Islandczyk strzelił w poprzeczkę.

W 52. minucie “Łabędize” przełamały swój niefart. Dośrodkowanie Montero zamienił na bramkę uderzeniem głową André Ayew. Reprezentant Ghany miał szansę na swoją drugą bramkę w Premier League w 63. minucie. Fatalnie jednak spudłował, a podawał mu ponownie Montero.