Fantastyczna seria Parzyszka trwa w najlepsze!

17 kwi 2017, 21:40

Trwa fantastyczna seria byłego młodzieżowego reprezentanta Polski, Piotra Parzyszka! 23-latek strzelił gola w piątym kolejnym meczu z rzędu, a jego De Graafschap pokonało na własnym stadionie Maastricht 2:0 w meczu 35. kolejki holenderskiej Eerste Divisie.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 8. minucie gola strzelił własnie Piotr Parzyszek, a asystował mu holenderski pomocnik Bryan Smeets. Wynik meczu już w doliczonym czasie gry ustalił wprowadzony w drugiej połowie Daryl van Mieghem.

W tabeli Eerste Divisie De Graafschap z dorobkiem 46 punktów jest 13., ale ich strata do miejsca premiowanego do gry w play-off o awans do Eredivisie wynosi tylko 5 “oczek”.

W klasyfikacji najlepszych strzelców Polak ma na swoim koncie aż 25 trafień i jest wiceliderem. Prowadzi zdecydowanie z 32 golami Tom Boere.