Fantastyczny wynik Kobielskiego. Zajął 2. miejsce w Bellinzonie i wyprzedził mistrza świata

5 wrz 2023, 16:42

Norbert Kobielski pokazał się ze znakomitej strony podczas zawodów w szwajcarskiej Bellinzonie w ramach cyklu World Athletic Continental Tour. Reprezentant Polski zajął drugie miejsce, wyprzedzając m.in. mistrz świata Gianmarco Tamberiego. Taki wynik w praktyce daje Polakowi kwalifikację na IO w Paryżu.

Znakomity występ Norberta Kobielskiego

W dwóch pierwszych konkursowych próbach reprezentant Polski bez większego problemu pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,15 i 2,20. Przy pierwszej próbie na 2,24 popełnił błąd, ale za drugim razem poradził sobie znakomicie. Wysokość o 4 centymetry większa była już dla niego nie do pokonania.

Pierwsze miejsce, choć również po pokonaniu poprzeczki na wysokości 2,24 zajął Andrij Procenko. Ukrainiec cieszył się jednak ze zwycięstwa, ponieważ dokonał tego już po pierwszej próbie. Również na drugim miejscu, podobnie jak Kobielski, rywalizację ukończył Włoch Stefano Sottile.

Dużą niespodzianką była dopiero czwarta pozycja Gianmarco Tamberiego. Mistrz świata i złoty medalista olimpijski co prawda poradził sobie z wysokością 2,24, ale dokonał tego dopiero w ostatniej próbie.