Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Fatalna kontuzja obrońcy Zagłębia. W tym roku już nie zagra!

Fatalna kontuzja obrońcy Zagłębia. W tym roku już nie zagra!

0
Foto: jagiellonia.pl

Obrońca Zagłębia Lubin Daniel Dziwniel zerwał więzadło krzyżowe przednie. 25-letni zawodnik w najbliższych dniach przejdzie zabieg w klinice w Niemczech. 

Prawdziwy piłkarski dramat przeżywa obecnie Daniel Dziwniel, który od 2016 roku reprezentuje barwy Zagłębia Lubin. W ostatnich dwóch ligowych kolejkach zawodnika zabrakło w kadrze Miedziowych, mimo że od początku sezonu stanowił ważne ogniwo układanki Piotra Stokowca. Jak poinformowano na oficjalnej stronie klubu, Dziwniel podczas zeszłotygodniowego treningu nabawił się kontuzji stanu kolanowego. Diagnoza wykazała, że zerwaniu uległo więzadło krzyżowe przednie i konieczny będzie zabieg.

Rekonstrukcja kontuzjowanego stawu kolanowego odbędzie się w klinice w Niemczech, a po zabiegu zawodnika czeka kilkumiesięczna rehabilitacja. Kontuzja, przypominająca uraz jakiego nabawił się niedawno Arkadiusz Milik. nie jest pierwszą tak poważną w karierze 25-latka. W przeszłości, jeszcze reprezentując barwy szwajcarskiego FC Sankt Gallen, Dziwniel stracił niemalże cały sezon z powodu zerwania więzadła krzyżowego.

Komentarze