Fatalne wieści z Hiszpanii. Lewandowski traci kolejnego partnera

lis 20 2023, 09:30

Gavi podczas ostatniego meczu reprezentacji Hiszpanii doznał poważnej kontuzji, która może wykluczyć go z gry na kilka miesięcy. To duży problem dla FC Barcelony, która ma pretensje do kadry narodowej o to, że piłkarz w ogóle wystąpił w spotkaniu z Gruzją.Gavi z kontuzją. Barcelona jest zła na reprezentację Hiszpanii

Ostatni mecz rozegrany przez Hiszpanię w ramach eliminacji Euro 2024 nie miał żadnej wagi dla układu tabeli. La Furia Roja zagwarantowała sobie udział w przysłodzonym czempionacie Starego Kontynentu już wcześniej. Starcie z Gruzją było więc dla piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego tylko formalnością.

Pomimo tego selekcjoner Luis de la Fuente wystawił do walki swoich najlepszych piłkarzy. Na boisku znalazł się m.in. Gavi, który już w 25. minucie musiał opuścić murawę. Piłkarz FC Barcelony przyjęciu piłki złapał się bowiem za kolano i nie był w stanie kontynuować gry. Media obiegła informacja, że młody zawodnik prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie.

Taki uraz oznacza minimum kilka miesięcy przerwy, co jest fatalną wiadomość zarówno dla reprezentacji Hiszpanii, jak i Dumy Katalonii. “Mundo Deprotivo” poinformowało, że władze Blaugrany są wściekłe na sztab szkoleniowy kadry narodowej, które postawił w tym spotkaniu na swoich najlepszych piłkarzy pomimo faktu, że mecz z Gruzją nie miał żadnego znaczenia.

Klub nie rozumie, jak pomocnik Barcelony musiał rozegrać bezsensowny mecz, skoro jego drużyna zakwalifikowała się już na mistrzostwa Europy” – napisał kataloński dziennik. Zawodnik, pomimo że ma zaledwie 19 lat, rozegrał w poprzednim sezonie ponad 60 spotkań w klubie i reprezentacji.

Wyniki badań Gavi pozna w poniedziałek. Przejdzie je w Barcelonie. Jeśli najgorszy scenariusz się potwierdzi to 19-latek może nie zagrać nawet na EURO 2024.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA