Fatalny mecz Polaków w “polskim meczu” w Serie A. Napoli coraz bliżej tytułu [WIDEO]

Aktualizacja: 6 lut 2023, 22:59
5 lut 2023, 15:22

Niedzielne wczesne popołudnie nie było udane dla polskich piłkarzy. Spezia przegrała na własnym boisku 0:3 z Napoli, a w roli antybohaterów znaleźli się Arkadiusz Reca i Bartłomiej Drągowski, którzy sprokurowali dwa stracone gole.

Po odejściu Jakuba Kiwiora do Arsenalu, liczba Polaków występujących w Spezii nie uległa zmianie – ekspresowo znaleziono dla niego zastępstwo, a stał się nim Przemysław Wiśniewski. W wyjściowym składzie na mecz z Napoli znaleźli się jednak tylko Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. W ekipie gości od początku grał Piotr Zieliński.

Fatalne błędy piłkarzy Spezii

Po pierwszej, bezbramkowej połowie druga część spotkania rozpoczęła się dla gospodarzy w najgorszy z możliwych sposobów. W 47. minucie Arkadiusz Reca pechowo zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, za co arbiter słusznie wskazał na 11. metr. Po chwili wynik pewnym strzałem otworzyć Chwicza Kwaracchelia.

W 68. minucie drugi z Polaków stał się antybohaterem Spezii. Bartłomiej Drągowski wyszedł z bramki do teoretycznie niegroźnej piłki, ale dał się zaskoczyć Victorowi Osimhenowi, który wyskoczył najwyżej i strzałem głową podwyższył rezultat na 2:0.

Na tym jednak nie koniec błędów w wykonaniu zawodników gospodarzy. W 73. minucie Victor Osimhen ustalił wynik meczu na 3:0, korzystając z fatalnej pomyłki, której dopuścił się Mattia Caldara. Włoch stracił piłkę tuż przed własnym polem karnym, na czym goście skrzętnie skorzystali.

Spezia vs Napoli 0:3
0:1 Chwicza Kwaracchelia (karny) 47′
0:2 Victor Osimhen 68′
0:3 Victor Osimhen 73′

Piotr Zieliński przebywał na murawie do 62. minuty, zanim został zmieniony przez Eljifa Elmasa. Po tej porażce ekipa Spezii wciąż utrzymuje się nad strefą spadkową – zajmuje 17. miejsce z 18 punktami na koncie. Napoli z kolei przynajmniej na kilka godzin powiększyło przewagę nad drugim Interem do aż 16 punktów.