Strona główna Żużel 1. Liga Faworyt potwierdzi swoją wyższość? Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

Faworyt potwierdzi swoją wyższość? Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Polonia Bydgoszcz (zapowiedź)

0

Już jutro dojdzie do pojedynku odwiecznych rywali, za każdym razem mecze pomiędzy Wybrzeżem Gdańsk, a Polonią Bydgoszcz dostarczają kibicom wiele emocji. Jak będzie tym razem przekonamy się 19 czerwca w godzinach popołudniowych.

Przypomnijmy, że mecz w Bydgoszcz wygrali gospodarze w stosunku 46:44, zapewnili sobie 2pkt w ostatnim biegu dnia. W minioną środę poznaliśmy awizowane składy na mecz rewanżowy, a wyglądają one następująco:

Polonia Bydgoszcz:

 1. Andrej Kudriaszow
 2. Damian Adamczak
 3. Wiktor Kulakow
 4. Mikołaj Curyło
 5. Marcin Jędrzejewski
 6. Oskar Ajtner-Gollob

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

 1. Renat Gafurow
 2. Kamil Brzozowski
 3. Linus Sundstroem
 4. Magnus Zetterstroem
 5. Oskar Fajfer
 6. Dominik Kossakowski

 

Trener gości Jacek Gollob wystawił identyczny skład jak podczas pierwszego meczu obu ekip. Po raz kolejny miejsce w składzie zajmie wypożyczony z Orła Łódź Damian Adamczewski. Jego wypożyczenie okazało się „strzałem w 10”, ponieważ od początku sezonu Poloniści mieli problem z polskim seniorem. Z początku sezonu pod dwójką jeździł Rafał Konopka, niestety nie zdobywał on dużej ilości punktów. Zarząd postanowił, więc skorzystać z usług Łukasza Sówki, jednak ten również nie spełnił oczekiwać stawianych przed nim. Dopiero zakontraktowanie Damiana przyniosło zamierzone efekt, już podczas swojego debiutu zdobył 8 punktów i przyczynił się do wygranej drużyny Bydgoskiej właśnie nad ekipa znad morza. Z pewnością zawodnikami, którzy mają ciągnąć wynik i walczyć z gospodarzami są Andrej Kudriaszow, Wiktor Kulakow. Obaj prezentują wspaniałą formę od początku sezonu, co mecz walczą do samego końca, i to dzięki nim Polonia Bydgoszcz zdobywa dużą liczbę „oczek” w każdym meczu. Dużym wsparciem dla linii seniorskiej jest Oskar Ajtner-Gollob. Młody zawodnik na własnym torze spisuję się rewelacyjnie, trochę słabiej idzie mu na torach rywali, jednak patrząc na jego występu w Gdańsku podczas imprez młodzieżowych, można oczekiwać od niego spore ilości punktów.

Po stronie Wybrzeża Gdańsk doszło do kilku ciekawych zmian. Pierwsza, która rzuca się najbardziej w oczy to powrót do składu Magnusa Zetterstroema. Po dość dobrym meczu przed tygodniem na Łotwie, Szwed otrzymał szanse w spotkaniu przed własną publicznością. „Zorro” wystąpi w parze z rodakiem Linusem Sundstroemem. Bardzo ciekawa zmiana dotyczy seniora jeżdżącego z juniorem. Do tej pory pod numerem 13 jeździł Renat Gafurow, a tym razem jego miejsce zajmie Oskar Fajfer. Wychowanek Startu Gniezno w ostatnich meczach spisuje się rewelacyjnie, z pewnością nie wielu kibiców stawiało młodego zawodnika w roli lidera drużyny. Zarząd kontraktując Oskara myślał bardziej, iż będzie on mocną drugą linią. Jednak sam zawodnik udowadnia sobie oraz wszystkich, że może udźwignąć ciężar spotkania i być liderem zespołu. Wspomniany wyżej Renat wystąpi w parze z Kamilem Brzozowskim, który wskoczył w miejsce słabo spisującego się w tym sezonie Krzysztofa Jabłońskiego.

Przed meczem w roli faworytów stawiany jest zespół z Gdańska, jednak wiadomo tor i dyspozycja dnia weryfikuje wszystko. Może się zdarzyć, że to właśnie Bydgoszczanie trafią ze sprzętem i rozstrzygnął losy spotkania na swoją korzyść. Jak teraz możemy spekulować i snuć domysły , a jak będzie okaże się już jutro po 15 biegu.

Przypomnijmy początek spotkania zaplanowano na godzinę 17.

Komentarze