FC Barcelona wygrywa z Napoli. Zieliński: “Nikt nie chce wojny na Świecie”

24 lut 2022, 23:58

FC Barcelona nie pozostawiła złudzeń Piotrowi Zielińskiemu i jego kolegom z Napoli na stadionie Diego Armando Maradony. Katalończycy wygrali 4:2 (w dwumeczu 5:3) i  awansowali do 1/8 finału Ligi Europy. W wywiadzie pomeczowym reprezentant Polski został spytany o oświadczenie PZPN oraz szwedzkiej i czeskiej federacji piłkarskiej.

Barcelona wraca do gry? Na to wygląda

W czwartkowy wieczór piłkarze Barcelony pod wodzą Xaviego rozegrali kolejne bardzo dobre spotkanie. Zaczęło się od bramki Jordiego Alby, który w 8. minucie wykorzystał świetne podanie Traore. Pięć minut później wolną przestrzeń przed sobą wykorzystał Frankie de Jong i finezyjnym strzałem nie dał żadnych szans bramkarzowi Napoli.

Sytuacja zawodników z Neapolu nie wyglądała na boisku zbyt dobrze. Jednak w pewnym momencie na skraju pola karnego, Ter Stegen zupełnie niepotrzebnie faulował napastnika rywali. Rzut karny na bramkę zamienił Lorenzo Insigne.

Nie zniechęciło to Blaugrany, która dalej rozgrywała piłkę i korzystała z szybkości swoich piłkarzy. W ostatniej minucie pierwszej połowy dość niespodziewanie gola strzelił Pique, który dobiegł do pozostawionej w polu karnym piłki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:1.

bonus na start dla zarejestrowanych

Gol na 4:1 to fantastyczny strzał Aubameyanga, który był zwieńczeniem jeszcze lepszego podania od Traore. Świetna akcja nowych reprezentantów Barcelony. Bardzo dobrze w tej akcji zachował się także Frankie de Jong – przepuścił piłkę i tym samym zmylił wszystkich obrońców. Ostatnie słowo należało do Matteo Politano. Zawodnik Napoli wykorzystał fatalny błąd obrońcy FCB.

“Zobaczymy czy się odbędzie i gdzie” – Zieliński o meczu z Rosją

Dziennikarz Viaplay miał okazję zadać kilka pytań Piotrowi Zielińskiemu po spotkaniu. Ostatnie z nich dotyczyło tego, co myśli o piśmie, jakie do piłkarskich władz skierowały wspólnie trzy federacje piłkarskie – polska, szwedzka oraz czeska. Polska, Szwecja i Czechy jednym głosem. “Nie powinniśmy grać w Rosji”

Wiemy, jaka jest sytuacja na Ukrainie. Nikt nie chce wojny na Świecie, chcemy pokoju. Między innymi takie słowa padły z ust Zielińskiego.

Zwrócił również uwagę na sytuację Tomasza Kędziory, a więc kolegi z reprezentacji, który na co dzień występuje w Dynamie Kijów i bezpośrednio mierzy się z kryzysem za naszą wschodnią granicą. Jesteśmy z nim, jego rodziną i całą Ukrainą.

Jeśli chodzi o występ Zielińskiego, to niestety nie można powiedzieć wiele dobrego. Nie udało mu się powtórzyć świetnego występu z Camp Nou i był bezbarwną postacią Reprezentant Polski złapał żółtą kartkę w 56. minucie, a 17 minut później został zmieniony przez Mertensa.