Reklama

FC Barcelona otrzyma rekompensatę z FIFA. Kwota może wynieść prawie dwa miliony euro

Kontuzja Ronalda Araujo to ogromny cios dla zespołu Xaviego, biorąc pod uwagę przydatność piłkarza. Jednak FC Barcelona wcale nie musi stratna na urazie Urugwajczyka. Przynajmniej pod względem finansowym. FIFA zamierza wypłacić katalońskiemu klubowi rekompensatę w ramach programu ochrony piłkarzy.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

FC Barcelona otrzyma wynagrodzenie za uraz Araujo

Ronald Araujo nabawił się kontuzji podczas meczu towarzyskiego pomiędzy Urugwajem i Iranem. W poniedziałek FC Barcelona opublikowała w mediach społecznościowych oficjalny komunikat dotyczący stanu zdrowia piłkarza. 23-latek doznał urazu mięśnia przywodziciela długiego w prawym udzie i w środę przejdzie operację. To ogromny cios dla „Blaugrany”, ponieważ urugwajski zawodnik to ważny element w rotacji Xaviego.

Defensor odpocznie od aktywnego uprawiania futbolu, a jego przerwa w występach może potrwać nawet trzy miesiące. To oznacza również, że gracz na pewno nie weźmie udziału w mistrzostwach świata w Katarze. Jednak w ramach programu ochrony piłkarzy FIFA wypłaci FC Barcelonie rekompensatę finansową, obliczaną według dwóch czynników.

Głównym wyznacznikiem kwoty zadośćuczynienia są zarobki zawodnika w klubie. Natomiast drugi czynnik stanowi długość absencji piłkarza. Jak informuje kataloński dziennik „Sport”, jeśli rehabilitacja Araujo potrwa dłużej niż 28 dni, FIFA wypłaci za każdy dzień nieobecności Urugwajczyka 20 458 euro. W związku z tym za miesiąc przerwy swojego obrońcy „Barca” otrzyma ponad 613 tysięcy euro. Jeżeli 23-latek będzie pauzował 90 dni, do klubowej kasy Katalończyków wpłynie wobec tego 1,8 miliona euro.

Ronald Araujo to ostoja bloku defensywnego FC Barcelony. Urugwajczyk dotychczas rozegrał łącznie 89 meczów w barwach „Dumy Katalonii”, notując sześć trafień i jedną asystę.

polski-sport.pl wspiera ligę typerów johnnybet

Obrońca FC Barcelony przejdzie operację. Nie pojedzie na mundialPodobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Reklama

Udostępnij

SOCIAL MEDIA

Reklama