Reklama

FC Barcelona wyrzucona z rozgrywek. Za złamanie regulaminu

FC Barcelona została wyrzucona z rozgrywek Pucharu Królowej. Kobiecą sekcję Dumy Katalonii ukarano za wystawienie do gry jednej z nieuprawnionych do tego zawodniczek. Ponadto Barca Femini musi zapłacić grzywnę. Jej wysokość nie jest jednak zbyt uciążliwa, gdyż wynosi zaledwie 1001 euro. 

Już w środę męska drużyna FC Barcelony powalczy o awans do półfinału Pucharu Króla. Zespół Roberta Lewandowskiego zagra o godzinie 21:00 z Realem Sociedad. Podobnej szansy nie dostaną zawodniczki Dumy Katalonii. Barca Femini został wyrzucona z Pucharu Królowej. Dlaczego?

Geyse Ferreira wystąpiła w meczu PK, choć była zawieszona

Kobieca sekcja FC Barcelony pokonała w 1/8 finału tego turnieju Osasunę aż 9:0. Podczas tego meczu doskonale spisała się Bruna Vilamala, który ustrzeliła hat-tricka. Na listę strzelców wpisywały się też Salma Celeste Paralluelo Ayingono, Aitana Bonmati, Mariona Caldentey i Geyse Ferreira. Występ tej ostatniej okazał się jednak dla Barcelony opłakany w skutkach.

Zawodniczka pojawiła się na murawie, choć powinna odbywać karę zawieszenia. Po stronie FC Barcelony nikt tego jednak nie dopilnował, gdyż Ferreira wyleciała z boiska jeszcze gdy grała dla swojego poprzedniego klubu – Madrid CFF. Czerwoną kartę otrzymała w starciu ze Sportingiem Huelvą. Ten fakt działaczom Dumy Katalonii jednak umknął.

W związku z tym hiszpańska federacja postanowiła ukarać FC Barcelonę wykluczeniem kobiecej drużyny z rozgrywek Pucharu Królowej. Ponadto klub musi zapłacić grzywnę w wysokości 1001 euro. Od tej decyzji Duma Katalonii może się jednak odwołać. Blaugrana ma na to 10 dni.

Furia w hiszpańskiej piłce. Piętnaście zawodniczek rezygnuje z kadry

 

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

Udostępnij

Reklama

SOCIAL MEDIA

Reklama