FC Barcelona z pierwszym trofeum w sezonie! Lewandowski pomógł ograć Tottenham

9 sie 2023, 07:45

FC Barcelona sięgnęła po pierwsze trofeum w sezonie 2023/24. Drużyna prowadzona przez Xaviego Hernandeza wygrała 4:2 z Tottenhamem i sięgnęła po Puchar Gampera, a pierwszą bramkę na samym początku spotkania strzelił Robert Lewandowski.

Barca zdobywa Puchar Gampera

Pojedynek rozpoczął się dla FC Barcelony znakomicie, bowiem już w 3. minucie po podaniu od Raphinhii wynik otworzył Robert Lewandowski. Do przerwy jednak prowadził Tottenham, a bohaterem był Oliver Skipp, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. 22-latek pokonał ter Stegena w 24. i 36. minucie.

Po godzinie gry Xavi Hernandez dokonał sześciu zmian. Z boiska zszedł m.in. Lewandowski, którego miejsce na placu gry zajął Ferran Torres. Hiszpan odpłacił się już 20 minut później. Po dynamicznej akcji wprowadzonego zaledwie minutę wcześniej Lamine Yamala Torres sprytnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Losy spotkania rozstrzygnęły się po 90. minucie, a w roli głównej byli ponownie zmiennicy. Najpierw gola na 3:2 strzelił Ansu Fati, któremu asystował Ferran Torres, natomiast w trzeciej doliczonej minucie rezultat na 4:2 ustalił Abde Ezzalzouli, któremu podawał młody Fermin Lopez.

4:2 Abde Ezzalzouli 90+3′

Dla FC Barcelony jest to już 46. zwycięstwo w meczu o Puchar Gampera, czyli rozgrywkach organizowanych od 1966 roku. Katalończycy wygrali 11 poprzednich edycji. Po raz ostatni przegrali w 2012 roku, kiedy to Sampdoria zwyciężyła 1:0.